Zimní přípravu máme v plném proudu, tudíž se dnes jako obvykle podíváme, jak se zatím daří naším mládežnickým týmům.

U19

MŠK Považská Bystrica - TJ Valašské Meziříčí 5:1 (4:0)

Branky: inkas 12., 27., 29., 38. a 60. - 55. Zedek

Sestava: Svak (46. Krejčíř) – Petřek, Jašíček, Nohavica, Hruška (32. Zedek) – Malíř (65. Zubík), Sedlák – Zahradník, Šimurda, Kovář (68. Pečiva) – Barbořák

Nelichotivý výsledek se urodil v prvním poločase, ve kterém jsme hlavně kvůli špatnému pohybu (spíše nepohybu) zaostávali za soupeřem ve všech činnostech. Ten toho se svou kvalitou dokonale využil. A protože my jsme v několika výrazných možnostech skórovat nedokázali, šli jsme do druhé půle se čtyřgólovým mankem.

Ta už byla z naší strany o něčem jiném. Vytvořili jsme si opět několik tutových šancí, ale hlavně jsme už jako tým nehráli tak naivně v obranné fázi. Po rohu Malíře snížil hlavou Zedek. Domácí následně přidali také jednu branku po rohu. Své první minuty v U19 si odmakal další hráč mladšího dorostu Jan Zubík.

Probendili jsme úvod utkání a předvedli dva různé poločasy. Soupeř si v tom prvním vytvořil dostatečný náskok. Možnost výrazně ho snížit jsme dostali a nevyužili. Zápas byl poučný, ale už bychom se měli v některých věcech posunout trochu dále.

Jan Pítr

U17

MŠK Považská Bystrica – TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:0) 20‘ Považská Bystrica - 67‘ Zubík Krůpa (40‘ Orel) – Květák, Tichý, Motošický, Fárek – Zubík (40‘ Vávra), Pečiva (60‘ Zubík), Novosad – Dohnálek, Šulák (70‘ Krůpa), Sovák Naše první přátelské utkání v přípravě přineslo velmi vyrovnanou podívanou. Šance byly na obou stranách. Pro nás bylo překvapením, že na Slovensku hraje mladší dorost stále jen 2x40 minut. My jsme v prvním poločase neuhlídali protiútok soupeře a ten průnikovou přihrávkou mezi naše stopery a následným nájezdem šel do vedení. V zápase se střídaly dobré a špatné pasáže, ale věříme, že to se s narůstající zápasovou praxí zlepší. Ve druhém poločase jsme náš tlak proměnili v branku střelou zpoza pokutového území Zubíkem, a zápas tak skončil smířlivým výsledkem 1:1.

Radomír Kapusta

U15

Klíčový dorazový ročník U15 měl herní víkendový dvojzápas.

V pátek zvládl zápas s dorosty Kelče a díky kombinační hře a velkému nasazení vyhrál 5:2. Soupeř se musel obejít bez stálého brankáře a bohužel kluci z dorostu TJ Valmez druhý den hráli, takže nebylo možno Kelči vypomoci s brankářem z naší strany. I tak góly byly spíše z herních situací, než chyb brankáře. O to víc výhra těší.

V neděli jsme hráli na Vsetíně proti starším žákům a i když ze začátku byla hra vyrovnaná, nakonec tým opět díky vysokému nasazení vyhrál jednoznačně 8:1. Opět se celý tým snažil hrát kombinačně a pokud někdo nebyl na hřišti, doběhával své kilometry kolem hřiště.

Tyto výsledky nám dávají sílu do další přípravy - zejména soustředění pod Pradědem, kde se utkáme s žáky a dorostem Bruntálu.

Ondřej Koňařík

U11

Bronz pro 2013 na Horní Bečvě

První halový turnaj v letošním roce pro nás skončil úspěšně a z Horní Bečvy si kluci a holky odvážejí bronzové medaile za konečné třetí místo.

Víkendový program jsme opět rozdělili na dvě skupiny. První skupina, složená z kluků a holek, kteří s fotbalem začali nedávno, odehrála halový turnaj na Horní Bečvě, kde změřila síly s regionálními mužstvy Nového Hrozenkova, Vigantic, Prostřední a Horní Bečvy a Vidčí.

Výsledek v turnaji nebyl náš cíl. Zajímalo nás, jak především noví kluci a holky s minimální přípravou budou schopni do své první zápasové praxe přenést pro ně spoustu nových věcí z tréninku, jak budou na hřišti pracovat individuálně a jak budou spolupracovat s ostatními. A musíme říct, že jsme byli pozitivně překvapeni.

"Dnešek byl pro nás příjemným překvapením. Sledovali jsme všechny, jak pracují, jak jednotlivé zápasy vnímají, jak jejich průběhy žijí, jak je bezprostředně poté v rámci zpětné vazby hodnotí a můžeme říct, že výkony a výsledek předčily naše očekávání... Jan Blabla, trenér

Vstupní zápas do turnaje proti Novému Hrozenkovu skončil nešťastnou vlastní brankou nerozhodně. Pak jsme porazili Vigantice a porazili jsme "červené" sdružené mužstvo Prostřední a Horní Bečvy. Bez branek a nerozhodně skočil náš zápas se "zeleným" sdruženým mužstvem Prostřední a Horní Bečvy, když jsme v jeho závěru neproměnili pokutový kop a poslední zápas proti pozdějšímu vítězi turnaje a neporažené Vidči rozhodl až smolný vlastní gól. Pobrečeli jsme si, ale vítězství a porážky k fotbalu prostě patří.

Konečné třetí místo pro nás bylo krásným výsledkem, který umocnily dvě individuální ocenění. Nejlepším brankařem turnaje byl vyhlášen náš Jan Blabla a nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen náš Thomas Kleindorf (2016), který v konkurenci o tři roky starších kluků dokázal vstřelit dva krásné góly.

Výsledky v turnaji:

TJ Sokol Nový Hrozenkov 1:1 (Ullrichová), FK Vigantice 2:1 (Kleindorf D., Kleindorf T.), SD Prostřední/Horní Bečva červení 4:1 (Kleindorf D., Kleindorf T., Ondruch, Hausová), SD Prostřední/Horní Bečva zelení 0:0, TJ Vidče 0:1

Za ValMez nastoupili: Jan Blabla, Daniel Kleindorf, Thomas Kleindorf, Adam Křížek, Sofie Hausová, Sophie Ullrichová, Max Veselý, Nikolas Ondruch, Mikuláš Skřičík, Jiří Havel

Další MiniMorava a výrazný posun 2013 do kvality

Druhá MiniMorava hraná tentokrát ve Viganticích ve formátu 7+1 nám po třech týdnech přípravy v porovnání s minulým turnajem ukázala výrazný posun do kvality. Soupeři nám byli VFA U12, FK Nový Jičín U12, SK Zlín U11, SK HS Kroměříž U11 a slovenská MFK Bytča U11.

Po sobotním programu pro naši první skupinu, která odehrála halový turnaj na Horní Bečvě měla svůj nedělní program druhá skupina ve Viganticích. Pomalu začínáme doceňovat, jak je série MiniMoravy pro nás důležitá a jaký nám dává prostor v přípravě. Po třech týdnech práce na nových věcech jsme dnes viděli obrovský progres a ve všech pěti zápasech jsme ukázali velkou kvalitu, přestože jsme teprve na začátku.

Směrem do defenzivy jsme výrazně zrychlili a zde se rychle blížíme naší představě, jak bychom chtěli být do žákovské ligy připraveni. Výrazně lépe jsme pracovali v první řadě bloku po ztrátě míče. Rychle jsme se vraceli do postavení, zavírali střed hřiště a dobře se posouvali, čímž jsme ani jednomu ze soupeřů nedovolili nás přehrát průnikovou přihrávkou do přečíslení.

"Dnes musíme být opravdu spokojeni. Ukazuje se, jak velkou výhodou je pro nás nyní na větším hřišti automatizace v přechodové fázi z "pětkového" fotbalu. Jak tyto věci, když k nim přidáme rychlost a přesnost jsou efektivní a jak neomylně fungují..." Jan Blabla, trenér

Výborně pracovala i naše druhá řada bloku po ztrátě míče. Kluci rychle pochopili význam a smysl zónové obrany. Až na výjimky pracovali všichni ve správném prostoru, dobře vystupovali a předskakovali rozehrávku soupeře, po zisku míče jsme pak dobře kombinovali a otáčeli hru. V těchto fázích hry jsme pracovali opravdu výborně a dále se budeme věnovat rychlosti a jednotlivým detailům.

Více musíme zapracovat na rychlejší změně postavení po zisku míče, na rychlejším doplnění útočníků, na lepší kombinaci před brankou soupeře a na přípravě zakončení.

V prvním zápase nás rychlostí a silou přetlačila u12 z Nového Jičína, pak jsme ale odehráli tři výborná utkání. Porazili jsme slovenskou Bytču, porazili Zlín a gólem v závěru zápasu "nahoru dolů" jsme dokázali porazit i Kroměříž. V posledním utkání jsme nakonec v dramatickém zápase těsně prohráli s U12 VFA.

Více než výsledky, které jsou v těchto zápasech druhořadé, nás zajímá to, jakým způsobem pracujeme na hřišti a tady dnes musíme být opravdu spokojeni.

Výsledky: FK Nový Jičín U12 1:3 (Maceček), MFK Bytča U11 1:0 (Černoch), SK Zlín U11 2:0 (Nauš, Haussová), SK HS Kroměříž U11 1:0 (Kleindorf), VFA U12 1:2 (Topič)

Za ValMez nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Tomáš Daněk, Eliáš Trochta, Daniel Kleindorf, Adam Křížek, Jáchym Černoch, David Pospíšil, Nicholas Alex Topiš, Sofie Hausová, David Cahlík, Lukáš Maceček

Jan Blabla

U9

V sobotu jsme si zahráli další ze zimního seriálu zapasů Valmez U9 tentokrát s týmem Choryňe. Obstáli jsme výborně. Skóre 16:3 pro nás znamenalo velkou radost. Zápas splnil v plné míře magický trojůhelnik dětského fotbalu tj. učení -radost-výsledek.

Roman Štěrba

U8

V sobotu jsme odehráli opět MiniMoravu v Zašové s VFA, kdy kluci poměřili síly s Novým Jíčínem a Frýdkem Místkem, kdy si nevedli vůbec špatně a domů odcházeli s vítěznými pocity, plno doteky a herními minutami.

Tři kluci zvládli další porci minut ještě s VFA, kdy se momentálně snažíme hledat optimální výzvu pro každého z nich individuálně, jelikož rozdíly v tomto věku jsou někdy znatelnější.