U19

HFK Olomouc U19-VM U19 1:5 (0:1)

Branky: 50. Koudelka – 40.,51.,71. pen a 85. Vaigl, 63. Vozák

Sestava: Svak–Sekyra, Nevařil, Plandor, Pastrnek–Kurinec, Bílý–Veselý (48. Juřík), Vaigl, Vozák-Vrána

Těžký zápas s lídrem soutěže začal několika nájezdy domácích, které byly, až na jednu neproměněnou šanci, včas zastavovány. Trvalo to asi deset minut. Potom nastalo období našich útoků a protiútoků, které skončilo dvěma možná třemi vyloženými šancemi a několika nebezpečnými situacemi, ze kterých se dalo vytěžit více. Měli jsme převahu a soupeř nakonec pět minut před poločasem kapituloval po rohu Veselého a hlavičce Vaigla.

V aktivní hře jsme chtěli pokračovat. Na minutu nás pět minut po přestávce přibrzdil gól domácích. Využili díry mezi obránci na průnikovku a vyrovnání. Vedení nám ihned vrátil Vaigl. Holice přešla do většího nasazení, ale v zakončení selhávala nebo byla zastavena obranou a výborně chytajícím Svakem. Po zvládnutí těchto těžších minut jsme si rychlými protiútoky vytvářeli šance a postupně i herní převahu, která vyústila v branky Vozáka a 2x Vaigla (jedna z penalty na pronikajícího Vránu).

Když jsme uviděli obrovskou umělku, věděli jsme, že nám to bude vyhovovat. V rychlosti, důrazu a nasazení jsme domácí převyšovali ve většině utkání a kondičně takto hrát zvládali po celých devadesát minut. Máme v týmu více hráčů, kteří dokážou dávat branky. Dnes to „odnesli“ Vaigl s Vozákem a zúročili tak výbornou hru celého týmu. HFK doma poprvé ztratilo body a nám chyběl jen jeden gól, abychom jim vrátili porážku ze začátku podzimu.

Jan Pítr

U17

HFK Olomouc – VM U17 1:4(0:2)

Branky: 61´ Šuba - 1´ a 43´ Koňařík, 68´ Vavřík, 72´ Kovář

Sestava: Svak – Petřek, Lejska, Jašíček, Hruška – Zeman – Marek, Sedlák, Zahradník – Kovář, Koňařík(K)

Střídali: 46´ Furmánek (Petřek), Hanáček (Zeman), 63´ Nikodem (Marek), Vavřík (Sedlák), 86´Píša (Kovář)

V tomto utkání byly od začátku karty rozdané jasně. Vyhrajeme, upevníme si druhé místo o pět bodů, prohra znamená třetí místo a Olomouc opět bod před námi. Motivace vyhrát byla tedy jasná.

Začátek byl skvělý, protože se nám konečně podařilo zahrát „úvod“. Jaša poslal dlouhý míč za obranu soupeře a Bořek rozvlnil síť soupeřovy branky deset vteřin po úvodním hvizdu. Pak následoval průběh, který moc fotbalové krásy nepobral. Mnoho nepřesností, zbytečných ztrát a velmi nám chyběla mezihra ve středu hřiště. Soupeř se několikrát dostal za naši obranu a zahrozil slibnými šancemi, které však postrádaly přesnou koncovku. Klidný vstup do druhého poločasu opět zajistil Bořek darovaným snadným gólem od Jarka Hrušky. Ten svým výjezdem z krajního obránce a průnikem do vápna gól připravil na zlatém podnosu.

Začátek druhého poločasu jsme byli tím horším celkem. Domácí se tlačili do koncovky a v šedesáté první minutě se dočkali. Bylo nutné na tento vývoj reagovat a na hřiště poslat čerstvé hráče. Bořek se stáhnul do středu zálohy a hned připravil únik Slávkovi Vavříkovi. Ten svůj souboj s domácím brankařem vyhrál a opět nám dal klid vedením o dvě branky. Další asistence Bořka a tentokrát Ondra Kovář. V zakončení zvolil dlouhou kliku brankáři a to se mu gólově vyplatilo.

Jsme produktivní a silní v zakončení. Potřebujeme však zlepšit hru ve středu hřiště. Také některé mikrosituace a souboje jeden na jednoho. V hlavě je třeba si uvědomit, že je důležité pracovat pro tým a ne že tým pracuje pro tebe! To bude obsahem dalších tréninků.

Michal Vacula

U15

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí U15 11:0

V sobotu 19. 3. naše U15 zavítala do města jednoho z lídrů tabulky - Šumperka. Ač jsme se na náročný boj připravovali i mentálně těžkým modelovým utkáním proti U17, nepomohlo to. Nezvádli jsme první půli a udělali víc individuálních chyb, které znamenaly rychlé a laciné góly. Běžecky a fyzicky jsme byli dostateční, bohužel nastavením v hlavě úplně nedostateční, ač příprava proběhla. Utkání je po nás poučením, zejména v druhé půli, kdy jsme dokázali se soupeřem držet 25 min krok a bezbrankový stav. Částečně dáno zlepšeným výkonem a nastavením hlavy a částečně tím, že soupeř prostřídal svůj kvalitní kádr. Nyní se soustředíme na dalšího soupeře a tím je tým SK Hranice

Ondřej Koňařík

U14

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí U14 2:2

střelci: Glamoš, Orel Vyrovnaný zápas, který byl nahoru a dolů. Bohužel v prvním poločase jsme gól nevsitíli, kdy jsme hráli proti větru. Nastřelili jsme břevno, Glamy tam měl tutovku hned v úvodu zápasu ale bohužel mířil těsně vedle. Pak Gřeša vstřelil gól ale bohužel kvůli offsidu nebyl uznán a tak poločas skončil bez branek. Do druhé půle jsme šli s vědomím, že to po větru zlomíme a zápas vyhrajeme. Bohužel jsme dostali 2 nešťastné góly a prohrávali 2:0 v 60 minutě. Kluci to ale nezabalili a nakopl nás krásný gól z trestného kopu ze 30 metrů, který Glamy krásně zakroutil do šibenice. Málem jsme dohrávali v 10 hráčích kvůli zranění ale náš nový kapitán Glamy to nezabalil a i přes bolest zápas dohrál. Na konci zápasu se nám povedlo naštěstí ještě dát branku na 2:2, kterou do sítě soupeře dorazil Jenda. Škoda, měli jsme hodně šancí, nastřelili další 2 břevna, mohli jsme kopat i penaltu, která ale bohužel nebyla odpískána, měli krásné střely ale brankář domácích svůj tým podržel. Je třeba pochválit i našeho brankáře, který nás v důležitých momementech podržel dobrými zákroky. Celý tým to kvalitně odmakal a bod ze zápasu nakonec bereme. Teď se budeme soustředit na další zápas. Ten sehrajeme příští sobotu v Hranicích ve 12:00.

Filip Pikal

U7

V neděli 20. 3. se naše nejmenší kategorie U07 zúčastnila UHER FESTIVALU v Lipníku nad Bečvou, kde v 7 utkáních odehrála téměř 80 minut a vsítila spoustu gólů proti soupeřům z Přerova, Lipníka, Bělotína a dalších celkově 13 týmů. Odměnou jim byla medaile z rukou Mickey Mouse a potlesk nadšeného rodičovského publika.