Další víkend ve znamení mistrovských utkání naší mládeže.

U19

Přerov U19-VM U19 3:1 (3:1), sobota 16.04.2022, 10.00 hod.

Branky: 7. Vařecha, 27. Mlčoch, 33. Kytlica – 39. Juřík

Sestava: Kvapil–Sušeň (77. Barbořák), Nevařil, Sekyra, Pastrnek–Bílý, Veselý, Juřík (63. Křenek), Plandor–Vozák, Vrána

V dalším náročném utkání jsme brzy inkasovali po rohu a nedůsledném obsazení hráče na zadní tyči. I další dvě branky se urodily po nepozornosti a dezorientaci hráčů kolem naší šestnáctky. U jedné stačilo sledovat důsledně hru a rozehrávku standardní situace a u druhé branky by určitě pomohlo zavolání JÁ s následným odehráním míče. Přerov nás každou z těchto branek přibrzdil ve snaze vyrovnat. Po jedné z rychlých akcí se nám podařilo před koncem poločasu aspoň snížit Juříkem po nahrávce Vozáka.

Druhý poločas už byl o něčem jiném. Hráči chtěli rychle ubrat z náskoku domácích a tomu odpovídalo vysoké nasazení i vcelku slušná hra, která se nám dařila až po hranici přerovské šestnáctky. V ní už to bylo slabší a gólu jsme se nedočkali. Soupeř také svoji tutovku nevyužil a zůstal tak poločasový výsledek.

První jarní prohra mrzí. Domácí byli v důležitých chvílích kvalitnější v šestnáctkách a tam se rozhodují zápasy. Také jsme poznali, že i drobná nepozornost ve spojení s kvalitou a chytrostí protihráčů vede k obdrženým brankám, na které jsme dnes i přes výrazně zlepšený výkon ve druhém poločase nedokázali odpovědět. Reparát budeme chtít složit v sobotu doma proti Třinci.

Jan Pítr

U17

Viktorie Přerov – VM U17 1:3(0:1)

Branky: 40´ Ondrůšek (vlastní), 47´ Kovář, 51´ Řezníček, 66´ Marek

Sestava: Svak – Petřek, Jašíček, Hruška – Lejska, Zeman(K), Vavřík, Sedlák, Marek – Kovář, Koňařík

Střídali: 62´ Furmánek (Vavřík), 74´ Nikodem (Marek), 87´ Píša (Hruška)

Zápas v Přerově byl od začátku těžký. Soupeř měl naordinovanou taktiku hrát totální beton a pro nás bylo obtížné do obrany deseti hráčů před šestnáctkou proniknout. Bušili jsme na zavřené vrata, co to šlo a soupeř zatím hrozil z brejků. Naší chybou i bylo, že jsme domácím umožnili zahrávat poměrně velké množství standardních situací.

Naštěstí to byl právě Přerov, který nám smolnou vlastní brankou Ondrůška pomohl otevřít skóre. Slávek Vavřík zahrával rohový kop, z druhého pokusu poslal míč do vápna do nebezpečného prostoru před brankou a tam si domácí obránce uklidil míč do sítě. Navýšit na nula dva pro ValMez se povedlo Ondrovi Kovářovi, který v úniku s chladnou hlavou poslal míč do odkryté části domácí branky. Tady je třeba vyzdvihnout způsob zakončení. Žádná rána co by trhala sítě, ale pouze dobře umístěná střela po zemi do odkrytého prostoru. Domácí za tohoto stavu začali hrát konečně fotbal a vylezli ze své ulity. Paradoxně bylo vidět, že toto jim svědčí daleko víc a mají ve svých řadách hodně šikovné fotbalisty, kteří si umí poradit v soubojích jeden na jednoho, jsou rychlí a před bránou nebezpeční. To nám v koncovce ukázal domácí Řezníček, který snížil na rozdíl jedné branky. Že Přerov nevyrovnal, bylo zásluhou skvělého Matyho Svaka, který zneškodnil únik domácího útočníka. Kvůli těmto nebezpečným situacím jsem poslal do hry čtvrtého obránce Adama Furmánka, a to nám opět dodalo klid v obranné řadě. Ještě větší pohodu nám vrátil gól Ondry Marka. Bořek Koňařík jej z rohu našel na zadní tyči a Ondra se dokázal chladnokrevně prosadit.

Teď nás čeká velmi těžký domácí zápas s Třincem, který na jaro ještě neprohrál.

Michal Vacula

U15

FK Fotbal Třinec - TJ Valašské Meziříčí 1:5 (0:2)

Z podzimu jsme měli Třinci  co vracet po prohře 0:10.

Náš tým chtěl opět ukázat, že zimní příprava byla pro přípravu těla i charakteru rozhodující a jsme schopni hrát kvalitně i s týmy z vrchu tabulky. Prvních 15 minut na nás soupeř vletěl a Dejv dělal zázraky. A dokonal zoufalství soupeře zákrokem, kdy po přímém kopu už soupeř zdvihal ruce. Pak přišly naše chvíle, kdy Radim a Luky využili brejku k vstřelení gólů. Po půlce jsme dokazali nejen kombinovat, ale i otáčet hru a nutit soupeře k chybám.Ty využili Robert a opět Radim, který zkompletoval hattrick. Posledních 20 minut bylo o sběru posledních sil a dohrání bez inkasovaneho gólu. To se nakonec nepodařilo, ale výsledek 5:1 a předvedený výkon každého z hráčů, mě potěšil a dal další energii klukům pro jejich sběr zkušeností.

Ondřej Koňařík

U14

FK Fotbal Třinec - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (2:0)

Zápas v Třinci byl opět náročný. Urostlí hráči soupeře nám hlavně v úvodu prvního poločasu poctivě zatápěli. První gól, to byla nechytatelná střela,na kterou byl Jerry krátký. Od 20 minuty jsme se konečně probrali a začali hrát fotbal, ale bohužel nám to nebylo nic platné a do poločasu jsme dostali další zbytečnou branku. O půli jsme to prostřídali, přeskupili formaci a najednou to bylo hned o něčem jiném. Hráli jsme na útočné polovině, ale gól nám tam jednoduše nechtěl spadnout. Náš staronový kapitán Radim zahodil dvě vyložené šance, Dejvovi štěstí taky nepřálo, ale kluci to nevzdávali. Odměnou nám byla poslední pětiminutovka. Nejprve to krásně zatočil na zadní tyč Gřeša. Po kvalitním taktickém tahu trenéra Jardy, se posunul do útoku Pardálek a zařídil krásným gólem do šibenice remízu 2:2. Snad nás kvalitní výkon v druhém poločase nakopne do dalších zápasů a konečně si v šatně zakřičíme i vítězný pokřik. Ten sehrajeme v neděli ve 12:00 doma proti Uničovu.

Filip Pikal

U13

SK Uničov  - TJ Valašské Meziříčí 28:3

Dnešní utkání se kazilo už od pátku. Hromada omluvenek ze zdravotních nebo rodinných důvodů. Výsledek je strašidelný, ale i přesto všichni co dnes byli, pracovali v plném nasazení. Naším úkolem je rychlé zapomenout a kvalitním přístupem v tréninku, se připravit na další utkání. Jako pozitivní beru hattrick našeho nového hráče Procházky.

Lukáš Bayer

U12

SK Uničov  - TJ Valašské Meziříčí 9:5

U11

Hráči U11 se v sobotu zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Hlučíně, kde se představily týmy jako Sigma, Baník, Opava, Kroměříž, Hlučín nebo Poruba. Výsledkově ani herně nám tento turnaj nevyšel. Skončili jsme na 8 místě z 10. I přes absenci několika hráčů si myslím, že jsme se mohli prezentovat lepším výkonem. Sehráli jsme vyrovnané zápasy s Porubou, Baníkem a dá se říct i Olomouci. Přehráli jsme Třinec. Naopak v zápase s Opavou jsme byli bez šance po celý zápas jsme prakticky běhali bez míče. Čeká nás ještě řada takových turnajů a bereme to jako dobrou přípravu pro podzim, kde už nakouknem do ligové soutěže.