Víkendové zápasy mládeže

22.8.2022

Sezóna 2022/2023 se nám již pořádně rozběhla a i naše mládež má za sebou své první mistrovské utkání.

U19

TJ Valašské Meziříčí U19 – FC Vsetín U19 7:2 (3:0)

Branky: 23. a 48. Bílý, 32. a 88. Vozák, 45+1 Juřík, 55. Šimurda, 58. Veselý– 51. a 89. Řezníček

Sestava: Svak – Sušeň, Kurinec, Nohavica, Plandor (60. Hruška) - Veselý, Bílý (53. Pastrnek), Juřík (46. Zeman), Vozák – Vaigl (46. Šimurda), Vrána (63. Petřek)

V úvodu jsme chtěli soupeře zatlačit a být nebezpeční. Několik minut se nám to aspoň trochu dařilo, ale první vyloženou šanci měli hosté, kteří po protiútoku nastřelili tyč. My se prezentovali hlavičkou Bílého po centru Veselého. Z vyložené šance také nedal. Poté přišla pasáž nepřesností obou týmů, kterou jsme utnuli první brankou Bílého. Asistovali Vrána a Veselý. Po této brance jsme převzali výrazněji iniciativu a tu korunovali gólem Vozáka, který usměrnil hrudí centr Veselého po předchozím přistrčení míče od Vrány. V první minutě nastavení se pak dostal k prudké střele po rohu a odraženém míči Juřík a brankář Vsetína nám do šatny věnoval vedení 3:0.

Úvod poločasu byl ve znamení krásné přihrávky Kurince na nabíhajícího Bílého. Ten si s míčem za obranu gólově poradil. Vypadalo to na dohrávání zápasu v klidu, ale Vsetín několik minut poté snížil a začal být nepříjemný. Pohodu nám chvíli nato vrátil Šimurda. Po autu Sušně a průniku Vrány si našel odražený míč a skóroval. Na 6:1 zvýšil Veselý z trestného kopu. Následovala cca dvacetiminutová pasáž, ve které jsme prostřídali a hráči získávali zápasové zkušenosti. Dvě minuty před koncem vsítil Vozák svoji druhou branku, když dorazil od tyče odraženou střelu Pastrnka. Už méně koncentrovaní jsme nechali soupeře v samotném závěru nacentrovat a hlavou snížit stav.

Začátek sezony nám vyšel. Hráči hráli s chutí a převahu dokázali zviditelnit brankami. Soupeř byl v útočné fázi nebezpečný, což nás hlavně v prvním poločase drželo neustále ve střehu. První tři body, navíc z derby, jsou dobrým začátkem.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí U17 – FC Vsetín U17 5:5 (3:0)

Branky: ( Marek 2x, Bětík R. 2x, Kovář)

Střídali: Květák (Novosad), Koňařík (Fitsai), Zubík (Sovák), Fitsai (Kostka), Bětík R. (Pečiva)

Jako den a noc.

Vprvním mistrovském zápase, jsme přivítali tým ze Vsetína. Od čtvrtečního tréninku byl kladen důraz na maximální koncentraci tak, aby jsme do sezóny vstoupili vítězně.

Již od rozcvičky jsme mohli pozorovat skvělé nasazení, které si hráči přenesli také do utkání, jehož začátek byl ovšem z naší strany lehce nervózní. Kazili jsme krátké přihrávky a v osobních soubojích nám chyběl důraz. Postupem času jsme však přebírali otěže utkání my, což bylo podpořeno správným vyloučením brankáře hostů ve 12' minutě. Po dvou brankách Marka a jedné Bětíka jsme šli do kabin za stavu 3:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výborně gólem Kováře, který hlavou po rohu dorážel na 4:0.

V ten moment se však nezatáhlo jen nebe, ale i náš výkon. Po nedorozumění obrany snížil Vsetín na 4:1. Na tohle se nám povedlo ještě reagovat únikem Bětíka a zvýšením na 5:1. Potom však došlo k totálnímu hernímu výpadku. Vsetín hrál velmi chytře, zatáhl svou hru a útočil jen díky brejkům. Jednoduchý fotbal při bouřce, kvůli které byl i zápas přerušen, vyhovoval Vsetínu, který využíval rychlé lajnové hráče. Valmezáci nedokázali zachytávat brejky a hasili to většinou na poslední chvíli.

Účelná hra hostů a náš výpadek umožnil Vsetínu srovnat na 5:5.

Tr. Neuvěřitelná škola pro kluky. Většinu našeho kádru tvoří hráči z ročníku 2007, kteří ještě nemají takové zkušenosti. V průběhu druhého poločasu došlo k prostřídání několika hráčů, neboť jsem jich měl dnes na zápas 19, což je obrovské plus. Nezbývá nám nic jiného než se poučit a připravit se na další zápas proti Prostějovu.

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U15

FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí 4:5 (2:5)

V sobotu jsme zajížděli na první mistrák do Ludgeřovic na utkání proti Hlučínu. Bohužel nám chybělo 5 hráčů a tak jsme byli rádi za výpomoc mladších kluků (Kuča, Tony, Sole a Ladík, který odehrál celých 80'). 4 kluci si odešli vyzkoušet fotbal do vyšší soutěže a my jim přejeme, ať se jim daří. A tak nás odjíždělo pouze 9 vyvolených a 1 hráč se zraněním. Vstup do zápasu nám vyšel náramně a již v 10' to bylo 3:0 v náš prospěch. Pak přidal pod kotel i Hlučín a začal mít své šance. Po 30' se nám zranil první hráč Hady a my museli poprvé střídat. I tak jsme v první půli předvedli dobrý výkon a šli do druhého poločasu s náskokem 5:2. O poločase jsme udělali další střídání, aby jsme pošetřili Kuču do dalšího zápasu. Bohužel po přestávce už naše hra postrádala kvalitu a bylo to z naší strany hodně špatné. Do toho se nám zranil Dawe a do hry musel Tobík, který ještě není ve 100% formě. A aby toho nebylo málo v 65' se zranil mladý nadějný hráč Sole a my museli 15 minut dohrávat v 10 hráčích. Hlučín na nás naletěl a snížil na rozdíl jedné branky. Naštěstí kluci konec zápasu odmakali i v oslabení a těsné vítězství jsme do závěrečného hvizdu udrželi. Z předvedené hry ve druhém poločase však nejsem vůbec spokojený, protože jsme to až moc nakopávali a s fotbalem to nemělo nic společného. Snad to v příštím zápase proti Hranicím bude lepší a nebudeme se muset v závěru tak strachovat o výsledek. Ten hrajeme v neděli na domácí půdě od 10:00.

Filip Pikal

U14

FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí 16:0 (7:0)

Nastoupili jsme v zahajovaci  sestavě bez 4 opor, které pomáhaly k prvnímu vítězstvi pro oslabenou U15. Už od první minuty byl zřetelný rozdíl ve zpracování míče a odvaze tvořit. A tento rozdíl s časem narůstal,  i když šli do hry i hráči z utkání U15. U kluků musím ocenit chuť pořád bojovat i za špatného stavu, i když to nebylo vůbec lehké. Po našupu na hřišti jsme klukům dali nášup v podobě oběda a začali tak další tréninkový minicyklus.  Přes týden se opět něco naučíme a zkusíme využít v dalším utkání.

Ondřej Koňařík

U13

TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná 0:9 (0:3)

U12

TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná 4:1 (0:1)

V neděli jsme se střetli se soupeřem z Karviné. Vzhledem ke krátké letní přípravě a spousty dovolených si myslím, že jsme se dnes sešli v dobrém počtu a kvalitě. Soupeř byl na tom obdobně. Utkání bylo od začátku vyrovnané a místy jsme měli více ze hry. Do kolen nás dostalo nedorozumění golmana s obráncem a prohrávali jsme 0:1 z ojedinělé akce . Od inkasované branky jsme přebrali iniciativu a přehrávali soupeře se spoustou neproměněnych šancí. Je nutné podotknout, že hosty drží bezchybný golman. I přes velkou převahu domácích končí poločas ve prospěch hostí. Ve druhé půli opět domácí obléhají hostující branku a trpělivosti se daří srovnat stav utkání. Od této branky se domácí uklidňují v zákončení a navyšují skóre na 4:1. Trenér: Věděli jsme, že první zápasy v době dovolených budou těžké. Asi na tom byl stejně i soupeř. I přesto jsme rádi že nám zápas bodově vyšel i přesto, že v naší hře byla spousta chyb. Závěrem musím kluky pochválit za trpělivé dobývání hostující branky a k tomu za zodpovědné bránění, kdy jsme si soupeřove šance pohlídali.