Víkendové zápasy naší mládeže

11.4.2022

Další fotbalový víkend naší mládeže byl ve znamení špatného počasí, to však nezabránilo odehrání všech našich plánovaných zápasů

U19

VM U19-MFK Vítkovice U19 1:1 (1:0), sobota 09.04.2022, 10.00 hod.

Branky: 36. Plandor-83. Pira

Sestava: Kvapil–Sušeň, Nevařil, Sekyra, Pastrnek–Bílý, Veselý, Juřík (46. Kurinec), Plandor (65.Křenek) –Vozák (84. Barbořák), Vrána

V prvním poločase se nám dařila kombinace a kluzký terén pomáhal rychlé hře. Soupeře jsme přehrávali a jejich nebezpečné brejky, které byly založeny našimi individuálními chybami, hasili. Dvakrát tak vyřešil situaci rychlým návratem Sekyra. Branky jsme se dočkali v 36. minutě po zahrání přímáku Bílého a dorážce pohotového Plandora. I další šanci měl Plandor, zvonila tyč. Neuspěli jsme ani při průniku Vrány, který střílel ve vyložené pozici vedle.

Druhý poločas byl převážně v režii hostů. Ti zatěžovali naše obranné řady stále více a více nebezpečnými situacemi a my si nedokázali pomoct udržením hry vepředu. Kombinace vázla a dlouhé míče nebo odkopy nebyly to pravé. Nakonec Vítkovice sedm minut před koncem vyrovnaly po skrumáži a dorážce.

Hráči zápas odmakali. Chtěli jsme se bodově dotáhnout na našeho soupeře. Ten nám to ale svou kvalitou nedovolil.

Jan Pítr

U17

VM U17 – Vítkovice 5:3(2:1)

Branky: 20´ a 51´ Kovář, 31´a 77´ Koňařík, 49´ Zahradník – 26´ Pira, 70´ Baláž(p), 73´ Woznica

Sestava: Svak – Petřek, Hanáček, Jašíček, Hruška – Lejska, Zeman – Zahradník, Koňařík(K), Kovář – Marek

Střídali: 46´ Sedlák (Hanáček), Nikodem(Lejska), 79´ Furmánek (Hruška), 86´ Píša (Marek)

Opět zápas s nábojem. Umělá tráva byla kvůli louži u lajny prohlášena za nezpůsobilou a oba týmy se přesunuli na hlavní travnaté hřiště. Rychle se přezout a hurá do toho. Začátek v našich řadách provázeli zmatky, a to především kvůli rozestavení, které bylo připraveno spíše na menší hřiště.

Skóre otevřel Ondra Kovář. Tentokrát se nám povedl rohový kop na jedničku přímo „do ohně“ a byla z toho úvodní branka utkání. Po laxním přístupu naší obranné řady však přišlo vyrovnání a do konce poločasu jsme si o další problém vyloženě koledovali. Chyběl nám střed. Navíc obě „šestky“ Tomáš Zeman a Adam Lejska měli problém se vzájemnou spoluprací. Pořád jsme se v obranné fázi potýkali s tím, „že to za mě někdo udělá“. Neudělal! Naštěstí vedení nám vrátil kapitán Bořek svým únikem a v nájezdu na brankáře hostí byl úspěšný.

Do druhého poločasu jsem provedl změnu a vsadil na riziko. Bylo třeba vyplnit střed a dát do hry „desítku“ Sama Sedláka. Bořek se posunul na svůj post v útoku a hráli jsme v rozestavení 3:5:2. Že to bylo správné rozhodnutí, bylo vidět na předvedené hře. A nám se z této změny podařilo profitovat. Ráďa Zahradník vyslal na branku Vítkovic kvalitní střelu a o dvě minuty později v úniku přehodil hostujícího brankáře Ondra Kovář. Umíme si však jednoduché věci neuvěřitelně zkomplikovat. Dvě situace. Z první zapadl míč do branky, že to překvapilo snad všechny na hřišti a druhá penalta po sporném rozhodnutí rozhodčího, kdy šlo spíš o nešťastné zakopnutí. Najednou to bylo opět o gól a bylo nutné zapnout na vyšší obrátky a víc se soustředit. Ve předu jsme pálili šanci za šancí. Vzadu jsme se však mohli opřít o kvalitní výkon trojice obránců Ondry Jašíčka, Jarka Hrušky a hlavně Vojty Petřeka, který odehrál neuvěřitelný zápas. Neprohrál souboj, četl hru a jeho výkon držel úspěch celého týmu. Klid o dvě branky nám vrátil znovu kapitán Bořek a za stavu 5:3 jsme už zápas dohráli.

Vše, co bylo připravené do tohoto zápasu, jsem mohl po pěti minutách roztrhat a operativně začít od nuly. I takový je fotbal, a proto ho milujeme.

Michal Vacula

U15

TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 0:13 (0:7)

Dnes k nám přijel favorit naší skupiny - MFK Vítkovice, který suverénně spolu se Šumperkem hraje fotbal na nejvyšší úrovni.  Vzhledem k počasí jsme si pomohli i menším hřištěm s umělou trávou, ale ani to nám nepomohlo. I když jsme nastoupili do utkání s velkým odhodláním, nedokázali jsme kvalitě a nasazení soupeře odolat a udělali pár chyb, které nás do poločasu stáli významnou ztrátu. Po poločase jsme dokázali odolávat 25 minut, ale i tak jsme pak už nenašli zejména mentální síly na udržení solidního výsledku a dostali během 10 minut 5 gólů.

I tak lze najít v utkání dobré momenty, ať už u skvělých zásahů Davida Krejčíře nebo rychlosti v obraně u Kiky a Roberta. Svůj křest ohněm si prožil ukrajinský hráč v našich službách Nikita Fitsai, který přes značnou nervozitu a jazykovou bariéru dokázal hrát tvrdě i rychle. Opět kvalitní bojovný výkon ukázali Maldy s Pepou. Křídlům ani útoku se dnes nedařilo dostat do hlavy správné nastavení a sebedůvěru a tím nebyli vidět. I tak celý tým bojoval a na konci se jim dostalo ovací od prima skupiny rodičů. Děkujeme za podporu!

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - MFK Vítkovice 1:6 (0:2)

U13

TJ Valašské Meziříčí - 1. Fc Viktoria Přerov 7:7 (2:4)

V neděli v odpoledních hodinách U13 přivítala na domácí půdě tým z Přerova. Vedli jsme rychlou branku už ve 2' minutě, avšak přišla hluchá 10 minutovka, kde jsme přestali hrát a soupeř nám dal 4 góly, které nás položili. Urostlí a tvrdí Přerovaci nám nic nedarovali. O poločase přišla od trenéra informace, jak hrát proti těmto velkým klukům a kluci to hned druhý poločas začli plnit a převzali otěže hry. Ve 43' minutě se nám rozjel brankostroj Guraš ke kterému se přidal Vojta a jejich branky otočili z 1:4 na 7:5. Už to vypadalo nadějně, avšak soupeř po zásluze srovnal na spravedlivý výsledek 7:7. Trenér: Dnes to bylo opravdu tvrdé, hodně hráčů je potlučených. Ale i přesto se nám povedlo otočit výsledek z 1:4. Bohužel do vítězného konce jsme to ještě nedotáhli. Jenže já vím, že tento výsledek není náhoda a kluci jen potvrdili, že přes zimu odvedli kus kvalitní práce. Pochvala patří Gurašovi a Kučerovi, za to že před zápasem byli ještě pomoct U14.