Víkendové zápasy naší mládeže

29.8.2022

Další herní mistrovské zápasy naší mládeže, tentokrát s plným bodovým ziskem našeho dorostu.

U19

1. SK Prostějov U18 - TJ Valašské Meziříčí U19 2:4 (1:3)

Branky: 10. a 50. Illík – 18. Veselý, 26. a 44. Vozák, 63. Bílý

Sestava:Svak – Sušeň, Kurinec, Nohavica, Plandor (60. Pastrnek) - Veselý, Bílý, Juřík (84. Hruška), Vozák – Vaigl (75. Zeman), Vrána (84. Zahradník)

Opět jsme na soupeře nastoupili a vytvořili si tlak. Zřejmě ukolébaní dobrým začátkem ale na straně několikrát chybovali a z protiútoku už v desáté minutě inkasovali. Nepanikařili jsme a v 18. minutě vyrovnali kapitánem Veselým, kterému asistoval Vozák. Kvalitní hra obou týmů pokračovala a my tu svoji o osm minut později zúročili druhou brankou. Prosadil se Vozák po přistrčení míče Vránou. Velice důležitým okamžikem bylo vstřelení třetí branky těsně před poločasem. Opět se ze strany protáhnul Vozák a nedal brankáři šanci. A opět asistoval vysunutím Vrána.

Lehké zaspání v prvních minutách druhého poločasu využili domácí ke snížení. Zase jsme zvýšili důraz a rychlost hry a vytvořili si několik dobrých příležitostí a standardních situací. Z jedné z nich, přímého kopu, zatočil Bílý míč nechytatelně do dolního rohu branky. Vedení o dva góly nám dalo více klidu a aktivní hrou, opřenou o do konce zápasu skoro bezchybnou obranu, dohráli zápas do vítězného konce.

Domácím jsme se snažili maximálně ztížit rozehrávku odzadu, což se ukázalo jako zásadní, protože pokaždé, když se z našeho presu dostali, byli nebezpeční. My naopak využívali předností našich hráčů a prosazovali se herně i brankově. V dalším těžkém zápase doma s Vítkovicemi to musíme ještě lepším výkonem potvrdit.

Jan Pítr

U17

1.SK Prostějov B x TJ Valašské Meziříčí 3:5 (1:1)

Střelci: 45' Zubík, 52' Bětík R., 71' Pečiva, 85' Sovák, 87' Vavřík

Sestava: Krejčíř, Koňařík, Kovář, Bětík A., Kostka, Malíř(Hub 40'), Vavřík, Sedlák, Marek (Sovák 68'), Zubík (Pečiva 68'), Bětík R. (Květák 83')

Na dnešní utkání jsme zavítali do Prostějova, kde jsme vyzvali tamnější B tým. Soupeř nasadil pouze kluky z ročníku 2007, což nám vyhovuje, jelikož sami máme tohoto ročníku převahu. Od začátku jsme chtěli navázat na první poločas proti Vsetínu, kdy se nám dařila kombinace. Domácí však byli v úvodu dravější a díky tomu šli po nedůrazu naší obrany do vedení už ve čtvrté minutě (1:0). Kluci se toho nezalekli a začali hrát naší hru. Mnoho obrovských šancí a nájezdu jsme neproměnili. Po tvrdém zákroku na Malíře muselo přijít vystřídáni. Doufám v brzké uzdravení.

V úplném závěru poločasu dokázal skvělým sprintem z půlky hřiště proměnit svůj nájezd Zubík a do kabin se šlo za stavu (1:1).

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, kdy se v 52' minutě prosadil po centru Bětík(1:2). V 65' minutě při snaze o kombinaci, přichází ztráta ve středu hřišti a prostějovský hráč vyrovnaná (2:2). Po obdržené brance dochází k prostřídání útoku, kam přichází Pečiva a Sovák. Právě druhý zmiňovaný v 71' minutě skvělé prodloužil míč z outu, který přebral Sedlák a dvěma kličkama se dostal do vápna. Míč posunul na Koňaříka, který však trefil brankáře. Odražený míč se vykutálel před Pečivou, který dokázal propálít hradbu těl v brankovišti (2:3). Už to vypadalo, že se nám zápas podaří zvládnout, jenže v 81' minutě trefil domácí hráč z centrovaného míče čistou volej a tímto krásným gólem opět vyrovnal (3:3). Chtíč hostů byl ovšem větší. Všichni jezdili po hřišti na 100%. Odměnou jim byla krásná branka Sováka v 84' minutě (3:4). Výhru o pár minut později, kdy Prostějov vrhl vše do útoku, korunoval střelou o břevno Vavřík (3:5). Valaši si tento výsledek už pohlídali bez větší ohrožení brány.

Tr. Začátek utkání byl opět špatný, musíme se na něho více zaměřit. I přesto se kluci nevzdali a odedřeli tento zápas na maximum. S umělou trávou si poradili a měli tam i krásné kombinační pasáže. Těší mě, že se prosadili nové posily Zubík a Pečiva. Doufám, že to jejich výkon jen podpoří. Nyní nás čeká těžký soupeř z Vítkovic, na který se budeme chtít co nejlépe připravit

Lukáš Bayer a Vojtěch Krajča

U15

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:2 (1:2)

V neděli k nám zajížděl tým z nedalekých Hranic, takže jsme to brali jako derbíčko. Konečně se nám vracejí marodi a tak nás bylo už 12, což beru jako parádní. I tak jsme si ještě vypůjčili 2 mladší kluky (Domino a Kokino), které jsem ještě před rokem trénoval ve Viganticích a patřili mezi top hráče. První poločas však tempo hry určovaly Hranice, byli lepší na míči, napadali naší rozehrávku a nám to dělalo velké potíže. Nicméně jsme přežili 3 vyložené šance hostů a pak jsme to byli my, kteří šli do vedení. Po krásné střele z volejte Jendy za tyč jsme začali trošku hrát fotbal. Bohužel ale hosté ještě otočili stav utkání a po dvou nepohlídaných standartkách v prvním poločase vedli 1:2. Ten jsme mohli prohrávat i větším rozdílem. O poločase jsme lehce přeskupili naše řady a dali do hry Domina. Ten ukázal, že fotbal ještě nezapomněl hrát a naši hru značně oživil. Převzali jsme otěže hry a začali si vytvářet dobré šance. Soupeř najednou začal dělat chyby, ale my si v koncovce nevedli úplně nejlépe. V 75' jsme šli na riziko a vytáhli to opět na 2 útočníky a do hry vystřídali žolíka Radima, který byl dlouho marod. Ten si po centru Domina našel míč v šestnáctce a nakonec brankáře hostů překonal. Kluky to nakoplo, šli si za vítězstvím, ale jistý brankář Hranic byl proti. A tak zápas skončil zaslouženou remízou 2:2 pro oba týmy. Dobré utkání, které nám ukázalo na čem v trénincích ještě musíme značně zapracovat. Další utkání hrajeme v sobotu, kdy zajíždíme do Bílovce a tam očekáváme ostrý a tvrdý zápas, na který se musíme dobře připravit.

Filip Pikal

U14

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 1:13 (1:6)

V týdnu jsme s kluky pracovali na nejčastějších chybách ze zápasu v Hlučíně, což byla rozehrávka z autu a otáčení hry. Do 25.minuty se nám daří plnit úkoly a dokonce dát první gól v mistrovské sezóně. Pak přijdou během 3 minut 4 góly a kluci ztrácí nadšení ze hry a s tím přijde i pokles výkononosti, kterou soupeř plný nadšení využije ke vstřelení další gólů a některé jsou opravdu parádní. Ještě v první polovině i náš brankář Honza vytáhne super zákrok na brankové čáře a nám se naopak i přes další šance gól vstřelit nepodaří. V tomto týdnu budeme pokračovat v rozehrávce autu, otáčení hry a pohybu bez míče , kde děláme nejčastěji chyby. A v sobotu hurá do Bílovce...zase o krůček posunout naše umění dále dostat méně gólů a více vstřelit. :-)

Ondřej Koňařík

U13

MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 9:7 (5:5)

Střelci: 2x Miroslav Hadaš, 2x Matěj Randýsek, Michal Frydrych, Vojtěch Hruška, Nikolas Bartoň

U12

MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 6:2 (4:0)

Střelci: Matyáš Veselý, Lubomír Baláž

U8

První turnaj nejmenších reprezentantů!

Naši nejmenší kluci si zahráli první turnaj OFS na "velké" brány a soupeřem jim byl pouze tým U09, protože ostatní týmy z okolí nepřijeli kvůli "dešti". Naši kluci naopak přivítali anglické počasí a 60 minut hry si náramně užili včetně mnoha gólů a závěrečného pokřiku - "Červená, modrá, bílá - Valmezácká síla!!!!! Děkujeme rodičům, že i přes mírný deštík vytáhli děti ven a zprostředkovali jim 60 min pohybu na zdravém vzduchu.