Další mistrovské zápasy naši mládeže máme za námi.

U19

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 2:3 (2:1)

Branky: 26. Zbranek, 38. Kusák – 9. Vozák, 48. a 83. Vrána

Sestava: Kvapil – Zahradník (46. Sušeň), Vaigl, Nohavica, Plandor – Kurinec (46. Bílý), Pastrnek – Vrána, Veselý, Vozák (88. Juřík) – Šimurda (46. Barbořák)

Očekávali jsme velice těžké derby, a to se beze zbytku potvrdilo. V prvním poločase jsme působili oproti soupeři a oproti minulému zápasu mdlým dojmem. I tak jsme se dokázali dostat do vedení po brance Vozáka, kterého vysunul Vrána. Vsetín hrál drtivou většinu akcí přes svého vytáhlého útočníka. Věděli jsme to a stejně ho nechali po jednom zaváhání při autovém vhazování vyrovnat. V osobních soubojích, kterých bylo požehnaně nás soupeř přehrával a odměnou mu byl vedoucí gól.

Druhý poločas byl o něčem jiném. Vrátila se naše agresivita a úplně jsme otočili počet vyhraných soubojů o míč v důležitých prostorech. Vznikaly standardní situace, hlavně auty. Z jednoho z prvních dokázal hod Veselého gólově líznout Vrána. Poté začalo dobývání vsetínské branky, při kterém jsme neustále museli dávat pozor na nebezpečné kontry. Troufám si tvrdit, že jsme v těchto minutách soupeře kondičně převyšovali, jen do zahuštěné šestnáctky se dostávali těžce nebo se v ní nedokázali prosadit. To se povedlo až v 83. minutě Vránovi. Ten se proháčkoval ve vápně a prostřelil „situaci“ do sítě. Závěr byl ještě hektický a museli jsme odvracet několik standardních situací.

Opět jsme se ponaučili, že hrát se musí od 0-95 minuty. Mementem toho byl první poločas. Za druhý nemohu týmu nic vytknout. Bylo tam vše, čím se chceme prezentovat a co je potřebné hrát v podobných podmínkách. Přesto už se těšíme na domácí zápas na velkém travnatém hřišti, kde je to pro nás přece jen o dost výhodnější.

Jan Pítr

U17

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 5:0 (3:0)

Branky Vsetína: Miklaš 11‘, Vlastní 18‘, Konečný 27‘, Kročil 56‘, Konečný 63‘ Sovák (45‘ Krejčíř) – Zedek, Kovář, Hub, Zubík (46‘ Kostka) – Malíř (69‘ Květák), Koňařík, Sedlák – Pečiva (46‘ Bětík Radim), Marek, Vavřík (69‘ Novosad)

Nepovedený první poločas rozhodl o naší možná až kruté prohře v místním derby se Vsetínem. První gól Vsetína v 11. minutě vyplynul z našeho vysokého presinku, kdy jsme včas hráče nedostoupili. Vsetín naše napadání dokázal překonat a po centrovaném míči se trefil na bližší tyč. Druhý gól byl velmi nešťastný. Po dlouhém autu soupeře do pokutového území jsme si jej sami prodloužili přímo do brány a Sovák už neměl šanci reagovat. Stav byl tedy 2:0 pro domácí. Třetí gól vyplynul z našeho vysokého postavení. Vsetín nakopl míč z vlastního pokutového území až za půlicí čáru, za naši obranu a samostatně uhánějící Konečný ze Vsetína zvýšil ve 27. minutě na 3:0. Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit co nejdříve stáhnout náskok soupeře a nic nezabalit. Nastřelili jsme nejdříve tyčku, poté břevno a šanci Bětíkem a dorážku Kovářem bohužel neproměnili. Byl to Vsetín, který nás kvůli naší špatné rozehrávce potrestal a zvýšil v 56. minutě na 4:0. V 63. minutě bohužel přišla další špatná rozehrávka na půli Vsetína, podklouznutí našeho stopera a znovu samostatně unikající Konečný proměnil na konečných 5:0 pro Vsetín. Některé góly byly opravdu nešťastné a rozhodovaly detaily a individuální výkony v těchto situacích. Jsem rád, že i přes takový počet inkasovaných gólu jsme nic nevzdali a neustále jsme měli snahu s výsledkem něco udělat, nicméně zklamaní z utkání jsme i tak byli všichni. Kapusta, Krajča.

Radomír Krajča

U15

TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 3:0

branka TJVM: David Šulák, Jan Orel, Ondřej Fárek

V neděli k nám zavítal tým z Bílovce. Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Chyběli nám 2 hráči základu, náš kapitán si musel odpykat trest za červenou kartu a do toho další 2 hráči měli bolavý kotník. Nějak jsme neřešili, že to bylo první mistrovské utkání a chtěli jsme ze sebe vydat to nejlepší, tak jako v přípravě. Zápas za krásného počasí se odehrál na vrchním lehce hrbolatém ale hlavně na travnatém hřišti a to šlo. Protože umělé trávy už bylo přes zimu dost.

V prvním poločase to byl vyrovnaný souboj. Hosté měli dvě tutovky, jednu zneškodnil Křupis, druhou soupeř zahodil sám a bránu překopl. My měli možná při prvním gólu i trochu štěstí, ale Dejvova střela nakonec skončila v síti soupeře. Druhou branku přidal po dobré přihrávce od Máry - Jenda, a tak jsme první poločas vyhráli 2:0.
Ve druhém poločase jsme si výsledek už pohlídali. Více ze hry i šancí jsme měli nejspíše my. A když Fárys nekompromisně zatočil náš rohový kop rovnou do brány, tak to definitivně soupeře srazilo na kolena.
Byl to odhodlaný výkon. Kluci šlapali jako správně namazaný stroj a bojovali jeden za druhého. Vítězství bylo zcela zasloužené a odmakané. Mám radost z takového výkonu a jsem rád, že jde vidět na našich hvězdách, že se fotbalem baví. Další zápas sehrajeme v sobotu v Šumperku a když předvedeme podobný výkon, budu naprosto spokojený.

Filip Pikal

U14

Jarní úklid

V pátek tým U14 provedl úklid v areálu v určené části a veškeré nalezené věci raději ponechal za boudou, aby nebyly při mistrovském zápase vidět. Uklidili jsem velkou plachtu do boudy a upravili hromadu palet.

U14 - generálka se povedla

V pátek večer jsme si udělali generálku na první jarní mistrovské utkání a pozvali si soupeře z Oder - starší žáky. Ve hře 4x20 min jsme dokázali v první 20 otočit výsledek z 0:2 na 3:2 a druhou 20 i vyhrát 2:0. Bohužel pak soupeř začal hrát agresivně až za hranou tvrdosti při generálce, ale i tak kluci vydrželi bojovat až do konce. V posledních 20 minutách dokonce náš tým zažil nesportovní chování soupeře jak fyzicky, tak i řečmi, které by celkový dojem ze zápasu pokazily. Nicméně náš pocit, že dokážeme hrát i s tvrdým soupeřem vyrovnanou partii a u toho kombinovat převážil a na neděli jsem se těšili.

TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 1:18

branka TJVM: Antonín Guráš

V neděli jsme v prvním poločase hráli s Bílovcem vyrovnanou partii a poločas byl jen 1:4 a k tomu spousta šancí i na naší straně. Bohužel druhý poločas jsme v hlavě nezvládli a po pár slepených gólech jsme dali hlavu dolů a odešli s dvoucifernou porážkou. Pracujeme dál a do Šumperka jedeme bojovat o vsítěné góly a udržet hlavu nahoře.