Víkendové zápasy naší mládeže - kopie

16.5.2023

Další mistrovský víkend mládeže je za námi a pojďme se podívat, jak se naším týmum dařilo.

U19

TJ Valašské Meziříčí – FK Nový Jičín 5:0 (1:0)

Branky: 31. Vozák, 46. a 69. Barbořák, 72. Juřík, 83. Vaigl

Sestava: Svak – Sušeň (64. Zahradník), Vaigl, Kurinec, Pastrnek (46. Plandor) – Bílý, Zeman (46. Barbořák) – Šimurda (81. Nohavica), Juřík, Vozák (46. Veselý) – Vrána

Po dvou venkovních zápasech jsme chtěli potvrdit dobrou výsledkovou formu i s Novým Jičínem. Dlouho po začátku se nám nedařilo vyloženě nebezpečně ohrozit branku soupeře. Tlak jsme měli, ale hosté nás do plné šestnáctky málo pouštěli a my si s tím nedokázali poradit. Povedlo se až po půlhodině, kdy míč po centru Vrány a minele novojičínského hráče uklidil do branky Vozák. Další góly jsme přidali po poločase, když se dvakrát trefil Barbořák. Nejprve ihned v jeho úvodu zakončil hlavou rohový kop Veselého a později zakončil akci po průnikové přihrávce Šimurdy. Celý druhý poločas jsme měli už citelnou převahu. Čtvrtý zářez patřil Juříkovi, který usměrnil míč přistrčený opět Šimurdou. Poslední, v zápase pátý a stý v sezoně vstřelil po rohu Veselého hlavou Vaigl.

Hosté několikrát podnikli hodně nebezpečné brejky, obrana si s nimi poctivými návraty poradila.

Kvalitními výsledky jsme se dostali před nejdůležitější zápas jara, který nás čeká další neděli, a ve kterém budeme chtít uspět.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí U17 – FK Nový Jičín U17 7:0 (2:0)

STŘELCI: 21. Marek Ondřej, 39. Marek Ondřej, 53. Marek Ondřej, 55. Pečiva Dominik, 64.

Marek Ondřej, 65. Sedlák Samuel, 89. Kostka Adam

Sovák (45. Krejčíř) – Novosad, Hub, Bětík Aleš (55. Koňařík), Květák – Malíř, Sedlák, Zedek –

Kovář (55. Pečiva), Marek (82. Ondrůch), Vavřík (63. Kostka)

První poločas nebyl z naší strany důsledný v zakončení. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale

namísto, abychom v dobrém prostoru okolo malého vápna vystřelili, snažili jsme se bohužel

ještě vždy akci vyšperkovat. Namísto střely, nebo gólu z toho byl jen odkop, nebo protiútok

soupeře. Poločas tedy skončil brankami Marka 2:0 pro nás. Ve druhém poločase jsme byli

v pokutovém území soupeře mnohem více koncentrovaní a hezkými akcemi vstřelili 5

branek. Soupeř bohužel postupně fyzicky odpadal a my jsme si tedy byli schopni vytvořit

dostatek šancí, aby celkové skóre v utkání bylo 7:0. Ondřej Marek v zápase nakonec vstřelil 4

branky. Všichni víme, že i v takových zápasech musíme udržet disciplínu a koncentraci po

celé utkání. Příští týden nás čeká utkání s Karvinou B, kde se takovéto chyby a

nesoustředěnost odpouštět nebude. Jinak jsme byli s výkonem kluků spokojeni.

Kapusta, Krajča.

U15

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:4 (2:2)

Branky: Ondřej Fárek 1x, Marek Dohnálek 1x

Nedělní derby proti Hranicím jsme dobře rozehráli, ale bohužel nakonec se z vítězství radoval soupeř. V prvním poločase jsme šli do vedení už v 7 minutě, kdy se na zadní tyčku trefil Farys. Netrvalo to dlouho a radovali jsme se podruhé, když se z 35 metrů trefil parádně Mára. Pak jsme však ubrali na naší aktivitě a Hranice toho znamenitě využili. První snížení přišlo, když nám soupeřův hráč prokličkoval skoro celé hřiště a druhá branka po nedůrazu na naší levé straně. Více zakončených akcí i standardních situací jsme si opět vytvořili my. Co však z toho když ani jedna tato akce neskončila brankou. Do druhého poločasu jsme šli za nerozhodného stavu 2:2 a šlo se tak do zápasu od nuly. Hned v druhé minutě převedli Glami, Mára a Dejv pěknou kombinaci, po které míč skončil v síti, ale rozhodčí byl proti a byl Dejvovi odmáván těsný offside. Šance se tvořily na obou stranách a hrál se dobrý svižný fotbal. Hosté však 5 minut před koncem po rohovém kopu potrestali naše zahozené šance a šli do vedení 2:3. V závěru jsme chtěli urvat aspoň bod, ale z protiútoku nás soupeř potrestal podruhé a zápas tak skončil 2:4 v náš neprospěch. Dobře rozehrané utkání jsme si tak nechali utéct mezi prsty. Do toho všeho se v utkání opět častěji objevují věci, které do fotbalu absolutně nepatří a nás to pak stojí zbytečné střídání. To vše ještě vyústilo po závěrečném hvizdu, kdy si kluci chtějí zvyšovat své ego. Kdyby se raději v zápase soustředili více na svůj výkon, udělali by daleko lépe. Snad poslední 4 zápasy dohrajeme se ctí a ukážeme divákům, že umíme hrát pohledný fotbal. Další utkání nás čeká v sobotu v Bílovci.

Filip Pikal

U14

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 1:9 (1:4)

TJ Valašské Meziříčí - Ratiboř 20:1

branky: 7x Damián Vrána, 4x Ondřej Žlebek, 3x Jáchym Černoch, 2x David Kalus, 2x Adam Křížek, Eliáš trochta, Tobiáš Kuipers

13 | 5

TJ Podlesí - TJ Valašské Meziříčí 17:1

Branka: Maxmilián Veselý

U9

Další sobota na fotbale, tentokrát na turnaji u nás ve ValMezu. Kluci proti kámošům z U08 a dalším týmům jako Vigantice, Zubří, Kopřivnice a Zašová nastříleli spoustu gólů a turnaj si užili.