Jako každé úterý, i dnes se podíváme na to, jak se dařilo v uplynulém víkendu naší mládeži.

TJ Valašské MeziříčíSFC Opava U18 0:2 (0:1)

Branky: 41. Vyležík, 81.Winkler

ČK: 67. Nohavica

Sestava: Svak – Zahradník, Nohavica, Hub, Bětík (85. Jašíček) – Kovář, Sedlák – Vavřík (46. Zedek), Zeman (57. Malíř), Šimurda (46. Petřek) – Marek

V sobotu toho na hřišti oboustranně moc fotbalového nebylo. Oba týmy se prosazovaly spíše dlouhými míči a k vidění bylo spoustu nepřesných přihrávek, osobních soubojů a standardních situací. Hosté ale byli přece jen ve více situacích kvalitnější na míči a přímější ve zteči naší šestnáctky. A to hlavně ze stran, což jim přineslo druhou branku. Ta první padla po dvojnásobném propadnutí v souboji o míč a rychlé kombinaci Opavy v našem velkém vápně. Po ní si stav hlídala a my navíc šli v 67. minutě do deseti, když Nohavica zatáhnul na polovině za záchranou brzdu. Nezbývá, než se tréninkem poctivě připravit do Havířova a zvednout to.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské MeziříčíSFC Opava U16 1:3 (1:2)

Branky: Vávra 10‘ - Opava 12‘, Opava 38‘, Opava 65‘

Krůpa – Vašíček (71‘ Kostka), Novosad (71‘ Dominik Krůpa), Motošický, Květák (71‘ Fárek) –

Glamoš, Vávra (46‘ Pečiva), Šulák – Sovák (81‘ Strýček), Zubík, Dohnálek

Náš vstup do utkání byl dobrý, přežili jsme první dvě šance Opavy a dostali se z tlaku přes

výstavbu hry několika povedenými akcemi. Jednu takovou z rohu malého vápna zakončil

Vávra, bylo to střelou z voleje, jeho slabší nohou, která krásně zapadla do pravého horního

rohu brány hostí. Bohužel jsme se o dvě minuty později dopustili chyby v rozehrávce

standardní situace a po centru ze strany inkasovali z dorážky hostujícího hráče. Nás to ale

nepoložilo a dalších 20 minut jsme si vytvořili několik slibných šancí ke zvýšení skóre, bohužel

jsme ani jednu neproměnili. Ve 38. minutě přišla chyba z našeho autového vhazování,

následně špatná přihrávka na našeho brankáře a Krůpa v těžké situaci před pokutovým

územím hasil šanci Opavy faulem. Z onoho faulu byl přímý kop, který hostující hráč trefil

náramně a zvýšil pro Opavu na 1:2. Druhý poločas byl nesmírně vyrovnaný, v určitých

pasážích měla ze hry více Opava, v dalších my. Jednu takovou pro Opavu překvapivou

vytvořil Sovák s Květákem. Zaskočili Opavu rozehrávkou standardní situace na krátko, dostali

se do pokutového území, aby se míč dostal k Šulákovi, ale ten pálil před malým vápnem

vedle. Náš následný nedůraz nás stál hodně. V 65. minutě se dostal centr Opavy do našeho

malého vápna, my jsme nepodstoupili osobní souboj a míč zapadl do naší brány. Do konce

utkání jsme měli ještě spoustu se slibně rozvíjejících situací, které ale zhatila nepřesná

přihrávka a rozhodování, a tak jsme se už do žádné vyložené gólové šance nedostali.

Radomír Kapusta, Filip Tichý

U15

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 1:2 (1:0)

Branky: Ladislav Mikl, Patrik Škvain

Už od začátku se střídaly šance na obou stranách. Soupeř se ujal vedení a jen díky Honzovi nedal penaltu. Vlasťa vypíchnul míč z brankovou čáry a soupeř nastřelil tyč. Poločas jsme přežili díky bojovnost a druhý poločas využili díky kondici a nasazení. Týmový výkon podpořeny i v druhém poločase zázračnými zákroky Grygiho přinesl velkou radost z vítězství a víru v schopnosti tohoto týmu.

Ondřej Koňařík

U14

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 2:7 (1:4)

Branky: 2x Václav Vanduch, 2x Robert Šulák, Daniel Krupa, Matěj Randýsek, Nikolas Valčík

U13

SFC Opava - TJ Valašské Meziříčí 9:2 (4:0)

Branky: Jakub Chmelař, Michal Neťuka

U12

SFC Opava - TJ Valašské Meziříčí 9:3 (5:2)

Branky: 2x Patrik Kedroň, Adam Král

U12 "B"

SK Hrachovec - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (3:1)

Branky: Tobiáš Jurajda, Alex Rožnovský

U11

TJ Juřinka - TJ Valašské Meziříčí 0:25 (0:14)

Branky: 6x Tomáš Daněk, 5x Jáchym Černoch, 3x Aleš Nauš, 3x Jakub Kanitra, 3x Maxmilián Veselý, 2x Eliáš Trochta, Jan Blabla, Alex Nicolas Topič, Mikuláš Skřičík