Víkendové zápasy naši mládeže

20.9.2022

Další mistrovský herní víkend naši mládeže máme za sebou. Starší dorost odskočil na prvním místě tabulky a nadále drží neporazitelnost.

U19

TJ Valašské Meziříčí – FK Třinec U18 5:0 (3:0)

Branky: 17. a 66. Veselý, 37. Vozák, 41. a 74. Juřík

Sestava: Kvapil – Sušeň(54. Zahradník), Vaigl, Nohavica, Plandor - Bílý, Zeman, Veselý (68. Hruška), Juřík, Pastrnek – Vozák (70. Šimurda)

S těžkým terénem jsme se od začátku utkání vyrovnávali lépe. V ofenzivě jsme byli nebezpečnější a zadní řady pracovaly spolehlivě. Po gólu volalo před první brankou několik nadějných situací, ale využili jsme až tu v sedmnácté minutě, když Juřík vysunul po straně Veselého a ten zakončil únik gólovou střelou na bližší tyč. Třinec měl několik standardek, ale do úplně vyložené situace se nedostal. Ke konci poločasu jsme dokázali ještě dvakrát udeřit a naklonit si zápas i výsledkově výrazněji na svoji stranu. Nejprve zužitkoval přihrávku Juříka po uvolnění se ve vápně Vozák. Pár minut nato rozjel krásnou akci křižným míčem Bílý, oslovil jim Veselého, který centrem našel zakončujícího Juříka.

Po zkušenostech z minulého zápasu jsme i s tímto vedením pokračovali v útočné a nátlakové hře a soupeře do něčeho vážného nepouštěli. V 63. minutě využil Veselý chybu gólmana a dal čtvrtou branku. Pátou jsme přidali patnáct minut před koncem Juříkem po přihrávce Šimurdy.

Po zápase jsme se shodli, že i na tomto těžkém terénu se naši hráči snažili co nejvíce kombinovat, což nám přinášelo častou kontrolu hry a vytváření si zajímavých a vyložených situací. I když bylo dnes k vidění několik nadstandardních individuálních výkonů, pochvalu si zaslouží celý tým za pozornou a kvalitní hru okořeněnou pěti brankami. Dobrému pocitu určitě přispěla i uhraná nula vzadu.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí – FK Třinec 4:1 (2:1)

Branky: 2x Samuel Sedlák, Ondřej Marek, Tomáš Malíř

U14

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:0)

Branky: Vojtěch Stříteský, Antonín Guráš

Na Vsetín jsme jeli s touhou poprvé  vyhrát, ale přitom využít všechny hráče širokého kádru a zužitkovat nabité návyky z tréninku. Výzvou byla i rozměrově menší umělá tráva Pod Pecnikem. Už se nám párkrát podařilo otočení hry i vyvinout tlak na soupeře. To je plus. Bohužel proměňovat šance se nepodařilo a navíc brankové konstrukce měl golman domácích dobře postavené ve svůj prospěch. Remíza 2:2 znamená jen bod, ale i tak je první v této sezóně, tak jsme ho s kluky radostně brali.

Ondřej Koňařík

U13

TJ Valašské Meziříčí - 1. HFK Olomouc 10:2 (3:2)

Branky: 2x Miroslav Hadaš, 2x Daniel Krupa, 2x Matěj Randýsek, 2x Robert Šulák, Jan Skalka, Michal Frydrych