Víkendové zápasy naší mládeže - kopie

19.9.2023

Historický černý víkend našich mládežnických týmů.

Jako každé úterý, i dnes se podíváme na výsledky jednotlivých našich týmů, bohužel k prohrám našich můžu se přidala i téměř celá naše mládež a klub si tímto to připisuje historický černý víkend. Neklesáme však na myslí a věříme, že další víkend to zcela jistě otočíme!

U19

TJ Valašské Meziříčí – FC Vsetín 0:1 (0:1)

Branka: inkas 17. Konečný

Sestava: Svak – Zahradník, Hub, Nohavica, Kovář – Sedlák, Kurinec – Vavřík (72. Hruška), Šimurda, Zedek (46. Barbořák) – Marek

Derby přineslo spíše bojovný než technický fotbal a jednu správně fotbalově vyřešenou útočnou situaci. Byla v 17. minutě na straně hostí a my na ni nedokázali do konce zápasu odpovědět. I když jsme se, hlavně ve druhém poločase, mohutně tlačili před jejich branku, nedokonalosti v práci s míčem nás okrádaly o možnosti na tvorbu šancí. Ke střelám nebo zakončením, která by znamenala ohrožení branky jsme se dostávali méně, než by našemu tlaku odpovídalo a rohy a trestné kopy byly neúspěšné. Také několikeré nájezdy ze stran do vápna s následnou přihrávkou buď nenašly adresáta nebo byly zablokovány soupeřem. Hráči dřeli, měli územní převahu, fyzicky čněli nad Vsetínem, ale nekvalita HČJ byla proti úspěchu ve finální fázi na posledních 15 metrech.

Hosté si tak právem, po šesti a půl letech mistrovských utkání, během nichž jsme s nimi ztratili pouze dva body za jednu remízu, odvezli všechny body domů.

Poděkovat chceme divákům, kteří nás neustále hnali do dalších akcí a hlasitě povzbuzovali až do konce. Vážíme si toho.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí  – FC Vsetín  0:5 0:2)

Branky: 20‘ Vsetín, 39‘ Vsetín, 63‘ Vsetín, 64‘ Vsetín, 90‘ Vsetín

Krůpa – Vašíček, Novosad, Motošický, Fárek (69‘ Daniel) – Malíř, Bětík, Šulák (69‘ Krůpa) –

Dohnálek (46‘ Květák), Zubík, Sovák (69‘ Kostka)

Připravovali jsme se na to, že nás čeká mnohem těžší utkání, než co nás potkalo minulý týden

v Havířově. Věděli jsme, že výsledek z předchozího týdne při vstupu do utkání nic

neznamená. Vsetín nám bohužel udělil lekci z produktivity. V prvním poločase jsme si

dokázali vytvořit několik slibných šancí Zubíkem a Dohnálkem, jenže na opačné straně jsme

inkasovali 2 jednoduché branky, kdy nezafungovala komunikace mezi hráči. Ve druhém

poločase se kluci dál snažili a útočili. Vsetín hrozil z protiútoků a dlouhými míči za obranu. 2

takové totožné akci přišly minutu po sobě, kdy jsme nebyli schopni navázat náběh za obranu

a obě akce skončily brankou v naší síti. I přesto se naši kluci dál snažili hrát kombinačně a

proaktivně, jenomže sebevědomí za takového stavu v místním derby nám neumožnilo hrát

s patřičnou lehkostí a korigovat výsledek se nám tak nepodařilo.

Radomír Kapusta

U15

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 6:1 (2:0)

Branky: Samuel Toráč

Večer před zápasem nevěštil moc dobrého - 3 omluvenky kvůli nemoci a 1 z rodinných důvodů. I přesto jsme se takticky a fyzicky připravili a trpělivě začali. Loni jsme v Uničově dostali 30 a tak stav po 50 minutách 1:2 hraničil s nadšením.  Za chvíli sice 1:3, ale hned na to jdeme sami na bránu a přestřelíme. Grygi chytá životní zápas. Nakonec 6:1  pro domácí, ale radost z odpovědného výkonu a gólu do sítě lídra soutěže.

Ondřej Koňařík

U14

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 3:0 (1:0)

U13

MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 7:2 (0:0)

Branky: 2x Jakub Chmelař

O víkendu sehrála U 13 ValMezu zápas proti Vítkovicím. Ačkoliv konečný výsledek 7:2 ve prospěch

domácích Vitkovic se může jevit jako jednoznačný, není tomu tak. Valmezský tým, ačkoliv inkasoval

mnoho gólů, předváděl v zápase mnohem lepší, a pro diváky zajímavější, fotbal. Krásnými

kombinacemi, zejména ve 2. poločase, kdy jsme soupeře jednoznačné přehrávali, jsme vytvářeli na

soupeře tlak, který se nám ale bohužel nedařilo přetavit v gólovou radost. Soupeř pak trestal naše

jakákoliv zaváhání v obraně zcela nekompromisně, a lze tak říci, že výsledek tohoto utkání

neodpovídá jeho průběhu. Každopádně je na naší hře vidět, že nastoupená cesta je správná, a

věříme, že do budoucna přijde i její bodové ohodnocení. Závěrem nezbývá než poděkovat skvělé

fanouškovské atmosféře, kterou rodiče našich svěřenců na soupeřově hřišti vytvořili.

Michal Chmelař

U12

MFK Vítkovice - TJ Valašské Meziříčí 10:0 (2:0)

U12 "B"

TJ Valašské Meziříčí - TJ Kelč 19:0 (10:0)

Branky: 4x Tobiáš Jurajda, 4x KRistián Cicko, 3x Petr Kubičný, 3x Alex Rožnovský, Vít Kovařčík, David Fac, Damián Vrána, Alex Nicolas Topič, Ondřej Žlebek

U11

MiniMorava Velké Karlovice

2013 na začátku podzimní série MiniMoravy obstála...

Pro podzim 2023 se nám do tréninkového plánu podařilo zařadit celou sérii turnajů MiniMoravy, kde budeme mít proti kvalitním soupeřům poslední prostor pro automatizaci základů THV v systému 5+1, který pro jarní část s největší pravděpodobností již opustíme a pomalu přejdeme k přípravě na ligovou 8+1.
V první sérii nás čekalo celkem 7 zápasů proti SFC Opava U10 A+B, SK Zlín 1931 U10, TJ ValMez U10, MŠK Púchov U10 (SVK), VFA a VKK/Nový Hrozenkov.

"Prakticky ve všech sedmi zápasech nás dnes zradilo zakončení, kde jsme nedokázali ukázat větší kvalitu. V tréninku se vedle defenzivní činnosti věnujeme právě rychlosti, jednoduchosti a efektivitě v zakončení, což nám dnes vůbec nešlo. Slabá a nepřesná střelba z nepřipravených pozic a z velké dálky nás připravila o to udělat si zápasy jednodušší..." Jan Blabla, trenér

V prvním zápase jsme porazili kluky z akademie VFA, pak slovenský Púchov, Zlín i "červenou" Opavu. Po přestávce jsme pro nás bohužel klasicky "vypnuli" a to nás stálo zápas se "žlutou" Opavou, kde jsme třemi polovlastními brankami zápas ztratili. Poté jsme dokázali porazit VKK/Nový Hrozenkov a v posledním zápase skončilo derby proti naší U10 nerozhodně.

Sehráli jsme pěkné zápasy, kde jsme viděli dobré věci a které nám ukázaly, že je potřeba na sobě dále a daleko intenzivněji pracovat, protože roční věkový rozdíl mezi námi a např. Opavou byl v pohybu a herních činnostech opravdu minimální.

S čím můžeme být spokojení je přístup, nasazení a chuť hrát, kdy se snažíme herní situace řešit kreativně, fotbalově, což je naprosto nezbytný základ a předpoklad pro budoucí konkurenceschopnost na této úrovni. Vidíme zde již jasně učené automatismy z tréninku. Co nám zatím chybí je lehkost, větší klid na míči a rychlejší rozhodování.

"Dnešní první test do kvality nám ukázal naši připravenost. Až příliš jasně jsme v některých fázích hry viděli, že kdo vypadne na týden nebo na dva z tréninku, nebo kdo do tréninku nedá 100%, bude mít v těchto zápasech opravdu velké individuální problémy...

Děkujeme pořadatelům za možnost se této série turnajů zúčastnit, děkujeme rodičům za podporu a děkujeme klukům za předvedené výkony a snahu na sobě pracovat.

Jan Blabla

U9

Naši nejmenší kluci opět hráli v 5 zápasech s cílem vyzkoušet si všechny pozice, fotbalove situace a mít radost z gólů. To se povedlo a těšíme se na domácí turnaj za týden.

U8

Naše nejmladší přípravka U8 hrála svůj první větší turnaj předkolem PlaneoCupu v Kroměříži a nevedla si vůbec špatně, odměnou jim bylo druhé místo za pouze ligovým Slováckem a postup do dalšího kola. Kluci začínají poznávat systém 4+1, malinko se zapomínají v bránění ale o to víc jsou aktivní do útočné fáze, kdy v tomto věku chce dát gól každý z nich. Těšíme se na los a další porci turnajových minut.