Jako každé úterý i dnes se podíváme, jak se dařilo naším jednotlivým mládežnickým týmům.

U19

FC Bílovec - TJ Valašské Meziříčí 0:4 (0:1)

Branky: 28. a 71. Marek, 55. Nohavica, 79. Barbořák (p)

Sestava: Svak – Kovář, Hub, Nohavica, Hruška – Sedlák (84. Petřek), Kurinec – Vavřík (78. Petřek), Marek, Šimurda – Barbořák (84. Malíř)

V úvodu zápasu jsme měli několik jednodušších akcí za obranu soupeře, které byly neúspěšné. Aktivní domácí nás dokázali dostupovat a nutit do chyb a ztrát, ze kterých těžili v podobě standardních situací, převážně rohů. Dva z nich byly nebezpečné a mohli jsme z nich inkasovat. Po dvaceti minutách jsme do hry přidali více kombinace na polovině soupeře a odměnou nám byl gól Marka ve dvacáté sedmé minutě po finální přihrávce Sedláka. Do předchozí výstavby a celoplošné kombinace se zapojila většina týmu a opravdu se povedla. Další naše akce končily nepřesnými střelami a jednou tyčí.

Druhé dějství jsme začali lépe a dostali se k zahrávání standardek. Z rohu zahrávaného Kurincem se umístěnou střelou trefil Nohavica a naše hra se začala ještě vylepšovat. Od šedesáté minuty byla cítit i naše kondiční převaha a rodily se gólové šance tutového charakteru, kterých mohlo být do konce zápasu možná sedm. Dvě z nich jsme přece jen dokázali zužitkovat. V 70. minutě umístil do sítě Marek přihrávku Šimurdy a o sedm minut později proměnil penaltu na sebe Barbořák.

Dnes to bylo opět herně lepší než minulý zápas. Druhé výrazné vítězství proti kvalitnímu týmu a opět bez obdržené branky. Nezbývá než stávající rostoucí formu podpořit tréninkem, připravit se na sobotu na zápas s Novým Jičínem a potvrdit ji.

Jan Pítr

U17

FC Bílovec – TJ Valašské Meziříčí 3:0 (3:0)

Branky: 22‘ Bílovec, 30‘ Bílovec, 45‘ Bílovec

Krůpa Jan – Vašíček (55‘ Daniel), Novosad, Krůpa Dominik, Fárek (55‘ Kostka) – Zubík, Šulák,

Vávra (83‘ Tichý) – Květák (75‘ Strýček), Dohnálek, Sovák (75‘ Orel)

Utkání jsme začali dobře. Na obou stranách se do 18. minuty objevily 2 šance. Dvakrát jsme

zahrozili po straně, kdy unikající Sovák pěkně zakombinoval s Dohnálkem, bohužel pro nás

jsme před bránou nebyli přesní a řešení ostatních, slibně se rozvíjejících situací ve velkém

vápně byly většinou kostrbaté, nebo na dlouhou nohu, kde chyběly centimetry, abychom si

míč správně zpracovali a dokázali zakončit. Zbylých 25 minut, jako bychom na hřišti ani

nebyli. Soupeř náš vysoký presink zvládal překonávat, protože naše rozhodování, kdy se

posunout a soupeře zatlačit bylo pomalé, a tak Bílovec dostal kýžené sekundy a z vysokého

presinku několikrát unikl. Soupeř si s našim bráněním poradil velice jednoduše a výsledkem

toho byly 3 góly do poločasu v naší sítí. Větší část prvního poločasu se nám opravdu

nepovedla a byl to asi jeden z našich nejhorších výkonů. Do druhého poločasu jsme se

výrazně zlepšili, ačkoliv stále oproti jiným utkáním to nebylo ono, ale naše nepřesnost ve

finální fázi nám neumožnila míč dotlačit do brány. Šance na góly by byly, jenže jakoby jsme si

nejistotu v zakončení z prvního poločasu přenesli i do toho druhého a gól po velkých snahách

nedali.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 0:8 (0:3)

V neděli jsme hostili tým Třince. V obraně ve hře jsme dokazali vzdorovat, bohužel 3 rohy a 3 góly ukázaly náš nedůraz a hlad soupeře po gólech. Za stavu 0:0 jsme neproměnili 2 šance. Za stavu 0:4 jsme neproměnili penaltu. Pak jsme obdrželi ještě další góly po nedůrazu. Je před námi tyden s nacvikem obranných rohů,  nacvikem dostupovaní a komunikace na hřišti.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 1:3 (1:2)

Branky: Václav Vanduch

U13

TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 18:2 (8:1)

Branky: 7x Jakub Chmelař, 3x Max Kelnar, 3x Matyáš Veselý, 2x Tobiáš Jurajda,  Václav Marek, Tadeáš Havel, vlastní

U12

TJ Valašské Meziříčí - FC Bílovec 4:0 (1:0)

Branky: 3x Matyáš Pajdal, Adam Král

U11

ÚT 3.10. 2023

Planeo Cup 2023 Hranice n.M.:

V úterý 3.10. 2023 jsme se zúčastnili odloženého předkola kvalifikačního turnaje poháru mládeže FAČR Planeo Cup 2023 v Hranicích na Moravě, které pro nás skončilo nad očekávání dobře a bez ztráty bodu se nám podařilo vybojovat postup do dalšího kola!

První zápas jsme odehráli proti Novému Hrozenkovu, proti kterému se nám daří a i tentokrát jsme dokázali uspět a do kvalifikace jsme vstoupili přesvědčivým vítězstvím. Druhé utkání proti Hluku bylo až příliš nervózní. Nechali jsme se soupeřem vyvést z koncentrace, nesoustředili se na hru a zápas si udělali zbytečně těžký. Některé věci jsme si museli rychle vysvětlit.
Proti Přerovu a Hranicím jsme pak ukázali sílu. Ani jednoho ze soupeřů jsme prakticky nepustili do hry, kontrolovali oba zápasy od začátku do konce a další dvě vítězství nás posunula blízko postupu. Poslední krok se ukázal jako ten nejtěžší. Proti Starému Městu jsme byli netrpělivý. Chtěli jsme zápas rozhodnout individuálně, na sílu, byli jsme zbrklí a neměli klid na míči. Dobývali jsme, dvakrát nastřelili tyč, neuvěřitelně zahodili velké šance a vysvobození přišlo až v závěru.

"Sportovní cíl jsme i dnes bez ohledu na výsledek nebo soupeře měli opět stejný a to převést věci z tréninku do zápasové praxe. Bohužel opět opravdu malinkaté hřiště dopředu vylučovalo kombinaci a fotbalovost. První dva zápasy jsme měli v hlavách výsledek, pak jsme se uklidnili, hráli koncentrovaně, organizovaně a zodpovědně a turnaj se nám podařilo dotáhnout k postupu do dalšího kola..." Jan Blabla, trenér

Výsledky v turnaji:

TJ Sokol Nový Hrozenkov 4:1, TJ Spartak Hluk 4:2, 1.FC Viktorie Přerov 8:1, SK Hranice 3:0, JISKRA Staré Město 1:0

PÁ 6.10. 2023

MU Hošťálková - VM U11 0:28 (0:10)

Jan Blabla

U9

Pěkně počasí, perfektní umělka, pohodová atmosféra. To byl náš víkendový turnaj. Hráli jsme sice pouze tři zápasy, ale s maximálním nasazením. Celkem devět našich hráčů si vyzkoušeli a zdokonalovali své fotbalové dovednosti, které jsme se na tréninku naučili, a navíc jsme je dokázali ukázat i v ostrém zápase. Spokojenost u všech zúčastněných.

Roman Štěrba

U8

V sobotu jsme uspořádali UHER Festival pro 8 okresních týmů ve 2 arenách a 1 hřišti bez mantinelů. Za 2 hodiny si děti užily víc jak 50 minut hry se spoustou gólů a radostí z nich.