20.2.2024

Další víkend zimní přípravy uplynul jak voda, což znemaná, že se musíme podívat, jak se dařilo našim týmům.

U19

TJ Valašské Meziříčí – ČSK Uherský Brod 9:5 (5:1), 17.2.2024, 10.00 hod.

Branky: 11., 22., 30. a 82. Barbořák, 15. Zedek, 28. a 60. Šimurda, 55.Hanáček, 77. Nohavica – inkas. 2., 49., 72., 75., 79.

Sestava: Svak (46. Krejčíř) – Petřek (46. Kovář), Novosad, Jašíček (46. Bětík), Hruška (46. Nohavica) – Kurinec (70. Malíř), Malíř (46. Sedlák) – Zedek (46. Hanáček), Šimurda (70. Barbořák), Zahradník (46. Zubík) – Barbořák (46. Pečiva)

Soupeř ze špice krajského přeboru nás hned ve druhé minutě nachytal na malinách a pohodlně se po rychlém autu a individuálním průniku ujal vedení. Ještě chvíli jsme se v podobných situacích plácali a až kolem desáté minuty se dostali do hry. Hned v jedenácté hlavičkoval Barbořák po trestném kopu Kurince a srovnal. Zbytek poločasu patřil nám a dokázali jsme navýšit skóre o čtyři góly. Prosadili se Zedek po přihrávce Zahradníka, Barbořák po vybídnutí Šimurdou, Šimurda po průnikovce Zahradníka a dorážce vysokého míče hlavou, a opět Barbořák po oslovení Kurincem.

Z kraje druhého poločasu jsme inkasovali na 5:2. Na rozdíl čtyř branek nás dostal Hanáček, který dorazil hlavičku Šimurdy po centru Kurince. Další branku přidal po průnikovce Kurince o pět minut později Šimurda, když si orazil střelu o tyč. Na slabších pět minut, ve kterých jsme dvakrát inkasovali, zareagoval Nohavica naší osmou brankou. Dorazil nepřehlednou situaci po rohu. Ještě jednou soupeř skóroval a ještě jednou jsme odpověděli. Na pátou branku Brodu odpověděl naší devátou a v zápase svojí čtvrtou Barbořák. Míč mu do vyložené situace prostrčil Sedlák.

Pro diváka určitě super, že padá tolik branek. Pro nás varování z množství těch obdržených. Pomalu se z modu přípravy, kde tolik branek někdy padá, musíme dostat do toho mistrovského, abychom ho potom nehledali několik prvních kol v soutěži. Samozřejmě nás těší produktivita týmu v útočné fázi a fazóna střelců, kteří práci týmu gólově uzavírají.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí – ČSK Uherský Brod 10:5 (7:2) 6‘ Šulák, 11‘ Dohnálek, 22‘ Dohnálek, 23‘ Dohnálek, 25‘ Kostka, 40‘ Dohnálek, 42‘ Glamoš, 60‘ Kostka, 80‘ Kostka, 83‘ Glamoš – 13‘ Brod, 34‘ Brod, 47‘ Brod, 59‘ Brod, 77‘ Brod Sovák – Květák, Tichý (46‘ Krůpa Dominik), Motošický, Fárek – Zubík, Šulák, Pečiva (46‘ Strýček) – Glamoš, Dohnálek, Kostka Celkový počet 15 branek přineslo další přípravné utkání naší kategorie. Dohnálek se blýskl čtyřmi góly a Kostka třemi. Od začátku utkání jsme se snažili soupeře vystavit útoku za útokem a během prvních 25 minut jsme vstřelili 5 branek. Několik branek v utkání padlo buď po dorážce od tyče, nebo zákroku brankáře. Naši hráči v těchto situacích ukázali hlad a správné reakce na odražené míče, které dobře „uklízeli“ do brány soupeře. V zápase bylo vidět spoustu úspěšných kombinací, centrů, střel, ať už hlavou, nebo nohou, ale i nám se chyby nevyhnuly. Jednou jsme udělali chybu v rozehrávce, která vedla přímo k brance, druhá byla nedorozumění stoperů při dlouhém míči za obranu a třetí byla naše pozdní reakce na odraženou střelu od tyče, ačkoliv by to tady i tak bylo velmi těžké, brance do naší sítě zabránit. Celkově ale kluci podali dobrý týmový výkon, podpořený několika velmi zdařilými individuálními výkony, třeba Sovákem v brance, i přes pět inkasovaných branek. Nyní nás čeká ve středu utkání s Přerovem a v sobotu s Frýdkem Místkem.

Radomír Kapusta.

U10

Zimní král starších přípravek

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje starších přípravek, kde po dohodě s trenérem ročníku 2013 jel reprezentovat klub mladší ročník 2014. Turnaje se zúčastnilo nejlepších 8 klubů v rámci okresu Vsetín. Kluci z U10 se reprezentovali krásným fotbalem, spousty gólů a akcí. Jako jediný přehrával určitý čas i pozdějšího vítěze turnaje ze Vsetína, nad kterým i vedl. Nakonec ještě kluci nezvládli proti fyzicky silnějším a starším klukům udržet zápas do vítězného konce. A podobný scénář se opakoval i s týmem Vidče, které postupně srovnalo, řekl bych díky špatně posouzenému faulu, a následně zvítězilo. Kluci tak prohráli finální zápas o bronz a obsadili nepopulární bramborovou pozici.

Určitě nás potěšilo veřejné prohlášení a pochvala od činovníků OFS za převedený výkon. A neposledně chvála od dalších trenérů.

Podobný turnaj by nás měl čekat v červnu a věříme, že do té doby se připravíme tak, abychom na výkony a získané zkušenosti navázali a dotáhli zápasy do vítězného konce.

Robert Šulák

U9

V sobotu jsme odehráli vyrovnaný zápas s týmem Hutiska U9. Soupeř byl rychlý, ale my jsme měli celou dobu převahu. Naši hráči předvedli velmi pěkný fotbal. Hutisko jsme zdolali až na penalty.