Víkendové zápasy naší mládeže

27.2.2024

V uplynulém víkendu opět naše mládežnické týmy ladily formu v mnoha přátelských zápasech, na které se nyní podíváme.

U19

TJ Valašské MeziříčíFK Frýdek Místek U17 1:6 (0:1), sobota 24.2.2024, 10.00 hod.

Branky: 51. Hanáček – inkas 36., 49., 69., 84., 88., 89.

Sestava: Svak (46. Krejčíř) – Petřek, Nohavica, Novosad, Hruška (46. Kovář) – Kurinec (46. Malíř), Sedlák (70. Kurinec) – Hanáček, Šimurda (35. Pečiva), Zahradník – Barbořák

V úvodu jsme byli spokojeni s aktivitou i kombinační hrou. Soupeř hrál podobně a byly vidět fotbalově zajímavé akce na obou stranách. Objevovaly se až do zakončení vypracované situace, kterým chyběl jen poslední štempl. Jedinou gólovou akci v prvním poločase nakonec předvedl krátce před poločasem hostující tým.

Po přestávce jsme samozřejmě chtěli vyrovnat, ale byl to soupeř, který navýšil skóre. Za nás snižoval krásnou střelou Hanáček a chtěli jsme víc. Možnosti ke snížení i vyrovnání jsme měli. Opět jsme byli přibrzděni brankou hostí v 69. minutě. V posledních šesti minutách jsme zažili místo dobývání obrany soupeře zmar v podobě třech inkasovaných branek.

S prvoligovou U17 jsme sehráli zajímavé a vcelku pohledné utkání. Dobrý pocit jsme si pokazili hlavně neúspěšnými řešeními za bezbrankového stavu v prvním poločase a naivně obdrženými góly v jeho samotném závěru. I tak to byla kvalitní příprava, ve které se hráči snažili přesvědčit o své výkonnosti vzhledem k blížícímu se začátku mistrovské sezóny.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí U17 – FC Přerov U17 3:2 (1:0) středa, 21.2.2024 19:00 43‘ Dohnálek, 50‘ Dohnálek, 77‘ Pečiva – 75‘ Přerov, 88‘ Přerov

Sovák (46‘ Krůpa Jan) – Květák (46‘ Paška), Tichý (46‘ Krůpa Dominik), Motošický (46‘ Kostka), Fárek (46‘ Kozlovský) – Zubík, Šulák, Novosad (46‘ Vávra) – Glamoš (46’ Orel), Dohnálek, Pečiva (46‘ Škvain)

Tým z Přerova se nacházel ve Valašské Meziříčí na soustředění, a tak jsme velmi rádi využili středu k přátelskému utkání, namísto tréninkové jednotky. Během utkání jsme protočili téměř dvě družstva, a tak každý tým náhradníků, jak v poločase prvním, tak v poločase druhém plnil s trenérem Tichým kondiční úkoly na atletickém ovále. Výsledek byl těsný, ačkoliv si myslím, že jsme měli utkání po většinu času pod kontrolou, bohužel jsme spoustu slibných šancí nedokázali dotlačit do brány. Naše štístko Ondřej Fárek by mohl vyprávět, co se dá nedat. Částečně to ale odčinil na konci prvního poločasu, kdy z přímého kopu našel hlavu Dohnálka, který se nemýlil. Neuběhlo ani pět minut druhého poločasu a Dohnálek v zápase skóroval po druhé, kdy ho přihrávkou pod sebe v pokutovém území našel Vávra. My jsme v zápase udělali dvě chyby, které byly obě potrestány. Nejprve jsme velmi naivně bránili v pokutovém území, z čehož vznikl pokutový kop a pak jsme ztrátou a špatným vystoupením nezvládli zastavit protiútok soupeře. O dvě minuty později si na sebe vzal zodpovědnost pokutového kopu Pečiva, který s přehledem proměnil. Výkon našich kluků byl velmi solidní a odvážný, a svým výkonem ukázali, že výsledek zápasu byl zcela v jejich rukou.

TJ Valašské Meziříčí U17 – FK Frýdek Místek U16 2:4 (1:2) sobota, 24.2.2024 12:00 17‘ Orel, 77‘ Šulák – 30‘ Frýdek, 37‘ Frýdek, 59‘ Frýdek, 75‘ Frýdek

Sovák (46‘ Krůpa Jan) – Květák, Tichý, Motošický, Krůpa Dominik (30‘ Kostka) – Fárek, Pečiva (46, Sovák), Vávra – Glamoš, Šulák, Orel

I přes rozdíl ve skóre naši kluci odehráli velmi vyrovnané utkání. V 17. minutě správně reagoval na odraženou střelu Orel a poslal nás do vedení 1:0. V dalších minutách utkání jsme si vypracovali několik velmi dobrých příležitostí před bránou Frýdku, bohužel jsme se ve velmi dobrých šancích několikrát zmýlili. Byl to Frýdek, který nás za naše neproměňování šancí nemilosrdně potrestal. Jednou jsme nestihli zachytit protiútok a po druhé jsme zaspali v bránění v pokutovém území. Druhý poločas byl nahoru dolů a přinesl jak šance, tak i chyby na obou stranách. Frýdek jich na rozdíl od nás dokonale využil a šel ve druhém poločase do vedení 4:1. My jsme to ale nevzdávali a bojovali až do konce utkání. I přes takový stav jsme si vytvořili několik šancí a jednu z nich, kdy jsme byli nedovoleně zastaveni v pokutovém území proměnili střelou z „desítky“ Davidem Šulákem.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - TJ Valašská Polanka 19:0

Přípravný zápas, který díky oslabenému týmu hostů nám pomohl zafixovat návyky do útočné fáze, tj. rychlého otáčení hry a přechodu do útoku, včetně doplňování 2. a 3.vlny . V obranné fázi nás soupeř neprověřil. Naopak tomu bude ve středu v modelovém utkání s U17, kde počítáme zejména s prověřením návyků do obrané fáze ve všech řadách.

Ondřej Koňařík

U9

Vigantice přijely se silnou sestavou i starších hráčů než jen U9 a dali nám zabrat. Náš A tým hrál nerozhodně a B tým prohrál. Bylo vidět že ve Vigantnicich je fotbal na prvním místě.