Víkendové zápasy naší mládeže

20.3.2024

Další mistrovský víkend máme za sebou. Své zápasy si odehráli i naši žácí. U15 porazila ve veledůležitém zápase doma Havířov!

U19

TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 2:3 (2:3), sobota 16.3.2024, 10.00 hod.

Branky: 3. Barbořák, 9. Petřek – 6. Kunovský, 17. Šíbal, 34. Zdražil

Sestava: Svak – Petřek, Nohavica, Novosad, Kovář – Kurinec, Sedlák (46. Malíř) – Zedek (58. Zubík), Šimurda (81. Hruška), Zahradník (46. Hanáček) – Barbořák

Od úvodu bylo vidět, že oba týmy si na menším prostoru navzájem nedovolí rozehrávku od gólmana nebo souvislejší kombinaci na vlastní polovině. Hlavním artiklem byly dlouhé míče a kdo je lépe na polovině soupeře udržel měl výhodu. Opět divoký úvod. Dvakrát jsme vedli po brankách Barbořáka a Petřeka a Hranice pokaždé v krátkém čase srovnaly. Poté si lépe poradily se stylem hry, získávaly standardní situace a dokázaly se dostat do vedení. V prvním poločase byli rozhodně aktivnější hosté a my přežili i některé těžké závary.

Do druhého poločasu jsme hru oživili čerstvými hráči a zkoušeli srovnat a otočit stav utkání. Neměli jsme vyloženě tlak, ale podařilo se nám dostat se do třech hodně solidních možností. Jednu měl i soupeř, ale Svak byl proti. Naši zvýšenou aktivitu jsme nevyužili. Dnes jsme se opět mohli opřít o kondiční složku, ale bylo to málo. Ta dovednostní v obou šestnáctkách a kolem nich byla na straně hostí. Mě osobně chyběly na hřišti větší emoce. Na mistrovský zápas velké ticho. Děkujeme fanouškům na tribuně za povzbuzování.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí – SK Hranice 2:4 (1:3), sobota 16.3.2024, 12:15 hod.

Branky: 40‘ Glamoš, 50‘ Pečiva – 3‘ Hranice, 14‘ Hranice, 37‘ Hranice, 84‘ Hranice

Sestava: Krůpa Jan – Bětík, Tichý (46‘ Vašíček), Motošický, Květák (46‘ Dominik Krůpa) – Fárek (46‘ Orel), Zubík (65‘ Sovák), Šulák (46‘ Vávra) – Glamoš, Dohnálek, Pečiva

Nám se absolutně nepovedl start do utkání. Již ve 3. minutě jsme inkasovali centrem ze strany do našeho malého vápna, kdy osamocený hráč střelou z prvního dotyku uklidil míč do naší brány. V dalších 10 minutách jsme si vytvořili dvě dobré šance Dohnálkem a Glamošem, které jsme bohužel neproměnili. Ve 14. minutě udeřily hranice střelou na vzdálenější tyč. Nám se tentokrát těžce zakládaly situace od brankáře, protože Hranice velmi dobře napadaly naši rozehrávku. Slabou chvilku v rozehrávce jsme ukázali ve 37. minutě, kdy jsme ztratili míč rozehrávaný od brankáře a soupeř to nemilosrdně potrestal. Zbraně jsme neskládali, a i za stavu 0:3 se snažili útočit. Z protiútoku se krásně trefil Glamoš a korigoval stav poločasu na 1:3. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění. Udělali jsme v sestavě 4 změny, a to přineslo na hřiště čerstvou energii. Kluci bojovali, napadali, a v 50. minutě za svou aktivitu byl odměněn Orel, který dobíhal zdánlivě ztracený míč a následně byl faulován v pokutovém území. Penaltu si vzal Pečiva a snížil na 2:3. Utkání mělo ve 2. poločase dobrou intenzitu. Za stavu 2:3 jsme si vytvořili další dvě až tři gólové situace, bohužel Dohnálek, unikající sám na brankáře nedal. I to se stává, a soupeř v 80. minutě zvýšil střelou z dálky na konečný výsledek 2:4.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 6:0 (1:0)

Branky: 3x Patrik Škvain, 2x Samuel Toráč, Antonín Guráš

Náš nejstarší žákovský tým čekal první mistrovský zápas jara. Navíc s přímým soupeřem o udržení v žákovské divizi, a to tým Havířova. Mělo se ukázat, jak jsme zvládli zimní přípravu, a zda můžeme pomýšlet na setrvání v žákovské divizi. Kluci plní odhodlání vlétli do zápasu a na obou stranách byli šance k skórování, které nakonec v prvním poločase přelil na naši stranu Sam Toráč. Do druhé poloviny jsme vstoupili jako uragán a díky hatriku Patrika Škvaina a gólů, Tondy Guráše a ještě jednoho od Sama Toráče, nakonec zvítězili 6:0. Společná oslava s více jak 50 příznivci byla příjemnou tečkou úspěšného víkendu. Všem rodičům, členům klubu včetně našeho výboru, děkuji jménem kluků za účast na přímé podpoře týmu na tribuně, která vytvořila 12 hráče na hřišti.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 5:1 (3:1)

Branky: 2x Jan Skalka, Matěj Randýsek, Nikolas Valčík, Viktor Zátopek

U13

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí  8:2 (4:0)

Branky: Ondřej Hýža, Alex Závěšický

U12

MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 0:6

Branky: 5x Matyáš Pajdla, Leo Kelnar

U11

teambuilding Medůvka

Na volný víkend bez fotbalu jsme naplánovali dobrovolný výlet rodičů a dětí na skalní útvar Medůvka na Malé Lhotě.

Pěší skupina měla společný odjezd autobusem z Valašského Meziříčí na Malou Lhotu, kde nás již čekaly motorizované jednotky a odtud jsme se všichni společně vydali na 3km dlouhou trasu do skal. Cestou jsme na záchytných bodech formou kvízových otázek vyzkoušeli děti z klubové historie. Po příchodu na místo jsme připravili ohniště, opekli špekáčky a po volné zábavě se vydali zpět.

Počasí nám přálo celé dopoledne a na vydařeném dni nic nezkazil ani krátký deštík, který nás potkal cestou zpět. Snad se akce dětem líbila, děkujeme všem za účast, za pomoc s organizací a nebude tajemstvím, že na duben, květen i červen máme připraveny další.

Jan Blabla

U10

U10 proti Baníku Ostrava a domácímu Liptálu

V sobotu jsme na umělce v Liptále sehráli kvalitní mini zápasy, kdy jsme postavili 2 týmy a zapojili do hry všech 17 hráčů. Proti nám nastoupil FC Baník Ostrava a domácí Liptál. Sehráli jsme několik 20 min sérií, kluci své zápasy zpravidla vyhrávali. Zajímavý byl poslední zápas s Baníkem prodloužený na 30 min, kde jsme soupeře k ničemu nepustili, ve hře dominovali a dávali jsme gól za gólem. Kluci přenesli do hry trénováné principy a zodpovědně plnili zadané úkoly. Děkujeme Liptálu, panu starostovi a trenérům za možnost si zahrát a využít plochu.

Robert Šulák

U7

V sobotu jsme zažili krásný turnaj UHER Festival 3+0 pořádaný Evou Hurtíkovou a jejím trenérským týmem z Jarcové v tělocvičně ISŠ. Turnaje ve 3 arénách se zúčastnilo 19 týmů. Turnaj probíhal 3 hodiny s krásným vyhlášením na konci, kdy za vstřelené góly a krásné akce přišla krásna sladká tečka v podobě účastnické medaile a čokolády pro každého hráče. TJ ValMez měl 3 týmy a reprezentovalo jej celkem 17 dětí ročníku 2017 a 2018 a 3 trenéři, což nás velmi těší.