Další herní víkend naší mládeže máme za sebou a jako obvykle nesmí chybět tradiční reporty.

U19

TJ Valašské Meziříčí - Jiskra Staré Město 7:2 (4:1)

sobota 29.3.2024, 10.00 hod.

Branky: 12. Malíř, 17. Zedek, 26. Šimurda, 37. a 55. Kurinec, 75. Šulák, 78. Pečiva – 44. Jirsák, 84. Bujor

Sestava: Svak – Zahradník, Nohavica, Kovář, Novosad (46. Hruška) – Kurinec, Sedlák – Šimurda (77. Zubík), Malíř (63. Pečiva), Zedek (58. Jašíček) – Barbořák (58. Pečiva)

Utkání jsme gólově otevřeli ve 12. minutě Malířem, který vystihnul malou domů a přeposlal ji do sítě. O pět minut později zahrával Malíř roh, odražený míč si vzal Zedek, vyštrykoval dva obránce a umístil míč k tyči. Další roh opět Malíře, dohrál z otočky k tyči Šimurda. Poté mělo Staré Město možnost snížit z pokutového kopu, ale Svak střelu vyrazil. Ve 37. minutě naši hráči vypresovali míč při rozehrávce soupeře, Kurinec si poté narazil míč s Barbořákem a z hranice velkého vápna obstřelil brankáře technickou střelou. Hosté korigovali minutu před koncem poločasu, když dohráli roh dorážkou do sítě.

Hosté i po poločase byli ve snaze se zápasem něco udělat, a tak nám přišla vhod branka Kurince, která zápas definitivně rozhodnula. Bylo to v 55. minutě po přistrčení míče od Šimurdy. Skóre jsme ještě dvakrát navýšili. Poprvé se trefil za U19 Šulák, který si po akci Pečiva-Sedlák-Pečiva našel míč a zakončil. Účet z naší strany uzavřel Pečiva. Po vystižení další rozehrávky soupeře skóroval po kličce k tyčce. Staré Město šest minut před koncem korigovalo stav na konečných 7:2.

Po dvou porážkách jsme toto vítězství potřebovali. Potrénujeme a v neděli jedeme na horkou půdu do Opavy. Děkujeme divákům za hlasitou podporu.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - Jiskra Staré Město 1:5 (1:2)

Branky: Marek Dohnálek

U15

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 3:4 (2:1)

Branky: 2x Antonín Guráš, Václav Křižák

V neděli jsme uvítali na našem hřišti tým, se kterým jsme na začátku starších žáků prohráli o 30 gólů a na podzim je už dokázali potrápit a prohrát doma jen o 5 gólů. Cílem bylo dostat minimum gólů a dát aspoň 3. Oboje se podařilo, přesto hlavní cíl,  tj. vyhrát se nepodařil. Po uvodním inkasovanem gólu,  jsme dokázali otočit skóre a ujmout se vedení. Bohužel jsme nedokázali přidat další branky a soupeř nakonec svou sílu v technice i kombinaci přenesl do 2 gólů. V posledních 15 minutách už jsme i přes šance soupeře nedotáhli. Kluky chválím za bojovnost, obětavost a nasazení v každé fázi zápasu, což byl velký rozdíl proti Hranicím. Ještě budeme pracovat na větší koncentraci na sledování a obsazování soupeře v obranné fázi a represivní po ztrátě míče. Jedeme dál!

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 1:3 (1:0)

Branky: Daniel Juránek

U13

TJ Valašské Meziříčí - 1. HFK Olomouc 11:1

Branky: 3x Veselý Matyáš, 3x Lristián Cicko, 2x Alex Rožnovský, 2x Tobiáš Jurajda, Michal Neťuka

U12

TJ Valašské Meziříčí - 1. HFK Olomouc 8:8

Branky: 2x Dominik Jurajda, 2x David Hruška, Adam Král, David Blažek, Matyáš Pajdla, Dominik Adam

U11

Honza Blabla na kempu SK Sigma Olomouc

Další skvělá zpráva pro meziříčský fotbal a naši "jedenáctku", kdy se brankařského kempu SK Sigma Olomouc jako jediný mládežnický brankař našeho klubu zúčastnil náš Honza Blabla...!

V čtvrtek 28.3. 2024 uspořádala SK Sigma Olomouc v tréninkovém areálu ZŠ Heyrovského Olomouc mládežnický brankařský kemp, jehož se v konkurenci 20 mladých brankařů a brankařek převážně z Olomouckého kraje zúčastnil jako z našeho klubu Jan Blabla z U11.

Celodenní program byl, podobně jako před měsícem, kdy obdobný kemp na stejném místě pořádala Regionální Fotbalová Akademie Olomouc, rozdělen opět na celkem tři tréninkové jednotky. Dopolední trénink, společný oběd, poobědovou besedu s ligovými brankaři SK Sigma Olomouc Matúšem Macíkem a Tomášem Digaňou a odpolední trénink.

"Jsme rádi, že jsme se i tohoto kempu zúčastnili. Tentokrát trenéři pro kluky připravili super překvapení, když je po návratu z o obědu čekali Matúš Macík a Tomáš Digaňa, kteří celou půlhodinku odpovídali na nejrůznější fotbalové otázky, společně se se všemi fotili a jako odměnu přinesli vlastní podepsané dresy, zápasové rukavice a hráčské kartičky..." Jan Blabla, trenér

Kluci i holky opět pracovali v pětičlenných skupinách a po posledním tréninku se utkali v dovednostních disciplínách o podepsané dresy a zápasové rukavice.

Celý den se opravdu povedl na jedničku, za což trenérům děkujeme.

Jan Blabla

U10

Parádní triangl si zařídila naše U10. Detaily přineseme ve zvláštním článku a to již brzy! Určitě nadále sledujte náš web, ať Vám nic neunikne!

U9

V sobotním zápase s Poličnou jsme se soupeře bohužel nedočkali. Omluvili se kvůli nemocnosti. Nás se ale sešlo hodně, takže jsme si vystačili sami. Vytvořili jsme dva vyrovnané týmy, kde se ve čtyřech utkáních navzájem prostřídali všichni hráči. Bylo to poslední utkání série přátelských zápasů zimního období, které jsme pořádali. Jedenkrát za čtrnáct dní jsme si tak mohli zahrát ve velké tělocvičně ISŠ na velké branky. Příští týden již hrajeme v sobotu na trávě turnaj v Choryni.

Roman Štěrba

U8

Sparta Cup v Brně - medailový turnaj kluci odmakali na 100% a šlo to i vidět postupem času, jak jim ubývali síly. První dva zápasy bez obdržené branky a skóre 9:0, poté vydřené vítězství 4:3 proti Komořanům (pozdějším vítězi), remíza se Spartou Brno 3:3 a nakonec došly síly se Zbrojovkou Brno, kdy jsme posledních 10 minut už fyzicky nezvládli a prohráli 0:4. To nás místo prvního místa odsunulo na krásné 3. místo. Klukům se vysvětlilo, že je to i tak super výsledek a nemusí být vůbec smutní. Děkujeme i skvělé divácké podpoře od rodičů. Kluci nám zařídili pěkné Velikonoce.