Víkendové zápasy naší mládeže

9.4.2024

Další víkendové zápasy naší mládeže jsou za námi a tak nezbývá než se podívat, jak se našim týmům dařilo.

U19

SFC Opava U18 - TJ Valašské Meziříčí 3:4 (0:1), neděle 7.4.2024, 10.00 hod.

Branky: 51. a 56. Mrovec, 83. Glazar – 21. a 73. Zedek, 58. Sedlák, 90. Kurinec

Sestava: Svak – Zahradník, Nohavica, Kovář, Petřek – Kurinec, Sedlák – Šimurda, Malíř, Zedek (73. Hruška) – Hanáček

Vývoj zajímavého utkání je možno vysledovat z minutáže vstřelených branek. Úvod byl z naší strany trochu tužší a soupeř si v nich vytvářel tlak, který končil na naší pozorné obraně a brankáři. Postupně jsme nabírali formu a výsledkem byl gól dotlačený do sítě Zedkem. Jednogólové vedení vydrželo i přes šance na obou stranách.

V úvodní části druhého poločasu jsme poskytli domácím několik standardních situací a stačily dvě nepozornosti, abychom prohrávali. Tempo zápasu se zvyšovalo a po dvou minutách jsme srovnali hlavičkou Sedláka po přesném rohu Malíře. V laufu jsme pokračovali do 72. minuty, kdy Hanáček vyzval kolmicí ke skórování Zedka. O deset minut později Opava srovnala a zápas začal gradovat, protože oba týmy chtěly vyhrát. Přibyla nervozita, tvrdší osobní souboje, menší hádky, zkrátka fotbal jak má být. My jsme z posledních minut vyšli vítězně. V devadesáté se postavil k přímému kopu po faulu na Malíře exekutor Kurinec a přesnou utěšenou střelou vyvinklil šibenici domácí branky. Nastavené 4 minuty hráči odedřeli a mohli jsme se radovat.

Naše nejlepší utkání jara. Nejen kvůli vítězství, ale hlavně vzhledem k týmovému výkonu, který ve druhém poločase neustále nabíral na obrátkách a bylo vidět, že do toho všichni dali své maximum. Velká plocha příjemného areálu Velkých Hoštic nám svědčila a ukázalo se, že i ve slušném horku jsme dokázali zápas ve velké intenzitě a proti kvalitnímu soupeři zvládnout. Takové zápasy hráče posouvají a za dnešek si tým zaslouží uznání.

Jan Pítr

U17

SFC Opava U16 - TJ Valašské Meziříčí 8:0 (3:0)

U15

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 4:3 (2:3)

Branky: 2x Marek Hříbek, Vlastislav Mikl

Tento víkend nás čekal těžký soupeř že Šumperka, odkud trenéři přivezli vždy 0 bodů i 0 vstřelených gólů. Tentokrát jsme začali skvělé, protože hostující brankář nám na uvítanou daroval gol špatnou rozehrávkou. Pak jsme soupeře překvapili rychlým protiutokem a zakončením jako ze slabikáře fotbalu. Do třetice jsme překvapili soupeře a ten musel za stavu 0:3 stáhnout mladé pušky a poslat na hřiště to nejlepší. Proti Uničovu jsme vydrželi do 60 minuty, tentokrát do 72.minuty. V nepřehledné situaci došlo ke zranění hráče soupeře a penalta, kterou soupeř proměnil na vítězných 4:3. I když jsme ještě pohrozili nebezpečnou střelou, na vyrovnání to nestačilo. Zklamání kluků bylo veliké, došlo i na slzy, ale už je to za námi a jedeme dal.

Ondřej Koňařík

U14

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (1:0)

Branky: Jan Skalka

U13

TJ Valašské Meziříčí - FK Warex Jeseník 8:5 (4:4)

Branky: 3x Kristián Cicko, 2x Ondřej Hýža, 2x Alex Rožnovský, Lubomír Baláž

U12

TJ Valašské Meziříčí - FK Warex Jeseník 3:8 (2:3)

Branky: 2x Matyáš Pajdla, Matyáš Capil

U12 "B"

TJ Kelč - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (1:0)

Branky: David Dirda

U11

2013 proti výběru OFS Vsetín

Čtvrtek jsme v tréninkovém plánu upravili a přijali možnost změřit síly proti výběru OFS Vsetín, který v rámci meziokresních výběrů patří každoročně k jedněm z nejlepších.

Proti soupeři, který nakombinoval mužstvo z ročníků 2012 a 2013 jsme ve třech třicetiminutových blocích chtěli zkoušet dvě varianty přechodové fáze, na kterých v tréninku pracujeme a to první variantu, kdy stahujeme obě křídla do kombinace k postupnému útoku a druhou variantu, kdy obě křídla po zisku míče okamžitě přepínají do rychlého protiútoku, do náběhů do postavení 3-4, kde mají od obránců dostávat průnikové přihrávky, vytvářet přečíslení a připravovat zakončení.

Bohužel se nám dnes příliš nedařilo.

V prvním případě nám úplně vypadli ze hry oba středoví záložníci. Dostali jsme se pouze na tzv. "třetí" přihrávku, po které jsme neměli nabídku ze středu hřiště, nedostali se tak do souvislejší kombinace na stranách a už vůbec ne k otáčení těžiště hry, zpětnými přihrávkami jsme se vraceli do zavřených prostorů, dostávali obránce pod tlak a chodili až příliš často do úplně zbytečných ztrát.

Ve druhém případě jsme proti vysoko postavenému soupeři neměli dostatek rychlosti a klidu na míči, abychom se dostali k průnikovým přihrávkám a ukázali jsme jen velmi málo z této varianty.

"Dnešek jsme si udělali sami strašně těžký. Špatným pohybem, navíc ve špatném prostoru nám z kombinace vypadli oba střeďáci, nedařilo se nám tak ani v jedné variantě posouvat míče k útočníkům, kteří pak pracovali většinu času pouze v defenzivním bloku bez míče a celý systém, celá výstavba hry se nám prakticky sesypala..." Jan Blabla, trenér

Nefungovaly nám dnes dokonce ani automatismy po pomocné přihrávce, kdy jsme příliš pomalu otáčeli těžiště hry a byli málo aktivní v nabídce. Prostě a jednoduše jsme ukázali velmi málo z toho, co umíme a na čem pracujeme.

Přesto tento zápas hodnotíme pozitivně, protože nám ukázal věci, o kterých se bavíme, které si vysvětlujeme v tréninku v nácviku, v předzápasových přípravách i v samotných zápasech a to, že pokud jednotlivec v našem systému, ve své roli na hřišti, ve svých úkolech a ve svém prostoru nepracuje správně, bude pro tým, jako celek těžké uspět.

Výsledek:
TJVM U11 - výběr OFS Vsetín U12 1:5 (Žlebek)

Za ValMez 2013 nastoupili:
Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Adam Křížek, Eliáš Trochta, Tomáš Daněk, Jáchym Černoch, David Cahlík, Nicolas Alex Topič, Tomáš Galus, Ondřej Žlebek, Sofie Hausová

Jan Blabla

U10

U10 na mezinárodním turnaji Ekstraliga Talentow v polském Chelmeku

V sobotu jsme se zúčastnili velmi kvalitního mezinárodního turnaje se silným obsazením týmů jako Akademie Wroclaw, Katowice, Kraków a BVB Akademie. Druhým českým účastníkem byla ligová Zbrojovka Brno, která turnaj ovládla.

Cílem bylo sbírat zkušenosti a poměřit síly s týmy na mezinárodní scéně. Zápasy měly obrovské tempo a kvalitu s mnoha souboji. Kromě zápasů se Zbrojovkou Brno a domácím Chelmekem, kde museli kluci čelit starším hráčům, jsme sehráli docela vyrovnané zápasy s prohrou o 1 až 2 góly.  S Akademií BVB se nám dokonce podařila remíza 4:4. Poslední zápas jsme těsně o gól prohráli s Krakowem spíš po vlastních chybách a k tomu navíc s několika neproměněnými šancemi, kdy jsme několikrát byli sami před bránou.

Kluci ale nasbírali 120 minut herních zkušeností proti těmto ligovým týmům.

Na závěr si sami kluci trefně zhodnotili, co by měli do příště vylepšit a co trénovat.

Těšíme se na další tréninky a turnaje, kdy nás za 14 dní nás čeká dvoudenní mezinárodní turnaj ve slovenském národním olympijském centru v Šamoríně.

Robert Šulák

U9

V sobotu jsme odehráli za krásného počasí turnaj v Choryni. Protože přišlo hodně našich hráčů, mohli jsme sestavit 2 týmy a měli ještě kluky navíc na střídání. Mohli jsme uplatnit v hojné míře vše co se učime na trénincích. Dali jsme celkem 32 gólů a vzorně reprezentovali meziříčský fotbalový klub.