Víkendové zápasy naší mládeže

23.4.2024

Opět se pojďme podívat, jak se dařilo našim mládežnickým týmům v uplynulém mistrovském víkendu.

U19

FC Vsetín - TJ Valašské Meziříčí 5:3 (3:3), neděle 21.4.2024, 10.00 hod.

Branky: 12. Leckéši, 14. a 57. Švagera, 33. Konečný, 47. Vrána – 26. a 30.Zedek, 42. Kurinec

Sestava: Svak – Hanáček, Nohavica, Kovář, Bětík (46. Jašíček) – Kurinec (77. Malíř), Sedlák – Zahradník, Šimurda, Zedek – Barbořák (67. Zubík)

Počasí určilo umělku, kde se dva kvalitou podobné týmy nedokáží soustavnější kombinací na malém prostoru úplně přehrát. Stejně tak, jako to máme doma, takže žádné výmluvy na nezvyk atd. Utkání pak vyžaduje od hráčů rychlejší reakce na herní děj, častější zvládaní soubojů a řešení závarů ze standardních situací v obou přehuštěných šestnáctkách. A tam jsme v úvodu zápasu a v celém druhém poločase propadali. Ve čtrnácté minutě jsme prohrávali o dvě branky a do utkání se vrátili po gólech Zedka. Vyrovnání jsme si vážili jen tři minuty a znovu naivně inkasovali. Poločas tak zachránila a do druhého poločasu nás měla jednoznačně nabudit chytrá vyrovnávací branka Kurince z přímého kopu.

Nestalo se tak a hned po dvou minutách, po nepochopitelném propadnutí autu, opět prohráváme. Zpětně se dá říct, že tato branka nám i přes následné zkoušení všeho možného sebrala švunk. Inkasovali jsme popáté a vyvinuli ještě malou, ale hlavně platonickou snahu, končící převážně před vápnem Vsetína. I přes výškové parametry hráčů se nám před brankou soupeře nedařilo uhrávat důležité míče a do ničeho extra nebezpečného jsme se nedostali.

Po dlouhých osmi letech samých vítězství a jedné remízy jsme v mistrovské sezoně i podruhé padli se svým největším rivalem. A v obou případech zaslouženě, poněvadž jsme dali méně branek. Je třeba znovu zabrat, co nejkvalitněji dohrát osm zbývajících zápasů a pomalu stavět tým na další rok, aby s tím měl případný trenér co nejméně té úvodní sehrávací práce.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí  – FC Vsetín 2:3 (1:0), neděle 21.4.2024, 12:30 hod.

Sestava: Sovák – Vašíček, Novosad, Fárek, Motošický – Tichý, Pečiva (85‘ Vávra), Zubík – Glamoš (74‘

Kostka), Šulák, Orel (45‘ Květák)

Branky: 36‘ Fárek, 72‘ Glamoš – 65‘ Vsetín, 70‘ Vsetín, 89‘ Vsetín

Zápas přinesl dobrou a vyrovnanou podívanou. V prvním poločase s mírnou převahou z naší strany, kdežto v druhém poločase nás Vsetín dokázal několikrát přitlačit před pokutové území a hrozil nebezpečnými centry do vápna. My jsme v prvním poločase šli do vedení po zakrouceném rohu Fárka do brány Vsetína. Naše hra byla rozvážná a rychlá a Glamoš na levé straně byl svými náběhy při chuti. Rozehrávka se nám dařila, ale před bránou soupeře jsme pár slibných šancí nedokázali proměnit v gól. Ve druhém poločase nás Vsetín zatlačil a vypracoval si několik nebezpečných šancí a rohů. Byly to rohy acentry, které nám dělaly problém a ze kterých jsme inkasovali dva góly, kdy jsme nebyli schopni zachytit  náběh soupeře v pokutovém území. Šulák se tentokrát musel při zranění Dohnálka posunout na pozici středního útočníka, kde za celý zápas odběhal velké množství kilometrů. Jeden takový zdánlivě nenápadný pokus o napadání dopadl tak, že na malém vápně dokázal obrat obránce a brankáře o míč a lobem, který tečoval Glamoš jsme dopravili míč do brány. Výkon to ve druhém poločase nebyl úplně špatný, jenže oproti prvnímu poločasu nám chyběla lehce kvalita v poslední třetině hřiště a také Vsetín oproti prvnímu poločasu přidal na obrátkách. Bohužel jsme velmi naivně faulovali zhruba 25 metrů od brány v poslední minutě utkání a Vsetín i s trochou štěstí dorazil vypadlý míč po zákroku Sováka do brány. Prohra kluky po zápase velmi mrzela. Dřeli a šlo vidět, jak jim na zápase, jakožto vždycky záleželo. Takový ale je fotbal a v sobotu se těšíme na další utkání s Vítkovicemi.

Radomír Kapusta

U15

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (1:0)

Branky: Patrik Škvain

Ve čtvrtek jsme si vyzkoušeli nové naučené věci ve Viganticích proti dorostu s vítězným výsledkem 7:5. V Třinci jsme začali bázlivě na prostorném hřišti,  ale i tak jsme hráli vyrovnaně celých 80 minut.  V prvním poločase jsme měli pět vyložených šancí a ve druhém další. Pro nás velké zklamání, že jsme neurvali ani bod....nakonec 2:1 pro Třinec.

Ondřej Koňařík

U14

FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 1:1 (1:0)

Branky: Daniel Krupa

U13

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 13:3 (5:1)

Branky: 2x Michal Neťuka, Filip Květák

U12

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí 9:2 (5:1)

Branky: Matyáš Pajdla, Leo Kelnar

U10 x U11

TJ Valašské Meziříčí U10 - TJ Valašské Meziříčí U11 5:12 (3:7)

Branky U11: 3x Adam Jakl, 2x Lukáš Jurajda

Branky U10: 8x Nikolas Ondruch,. 2x Jáchym Černoch, 2x Eliáš Trochta

U10

U10 obsadila 3. příčku na mezinárodním turnaji Daka Cup

Po nedělních zápasech, kde jsme 3x vyhráli, 1 remizovali a jednou prohráli jsme v Evropské lize skončili na bronzové příčce. Porazili jsme i vítěze, holky WU11 z Trnavy 2:0, kdy jsme jim prakticky nepůjčili míč. Tento scénář se opakoval například i u posledního remízového zápasu.

Většinu ze všech zápasů jsme byli velmi a nejvíce fotbaloví, se spoustou šancí a nastříleli jsme ve skupině nejvíce gólů a nejméněobdrželi.

Často jsme hráli proti týmům, které pouze vykopávali dlouhé balóny přes celé hřiště a někdy jsme si s tím neporadili.

Nicméně toto není a nebude náš styl, a pro nás je to (smutná) zkušenost, že to někdy na turnajích takto chodí.

Kluci podali skvělé fotbalové výkony a herně se určitě budou posouvat dopředu, navíc nasbírali jak fotbalové tak i životní zkušenosti.

Rodičům děkujeme za skvělou kulisu a podporu.