Víkendové zápasy naší mládeže

4.6.2024

Sezóna se nám pomalu blíží do svého samotného závěru a i naše mládež opět bojovala o mistrovské body ve svých víkendových zápasech.

U19

1. FC Viktorie přerov - TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:1), sobota 1.6.2024, 10.00 hod.

Branky: 3. Barbořák – 77. Jakubowicz, 86. Váleček

Sestava: Krejčíř – Petřek, Kovář, Malíř (61. Dohnálek), Novosad – Hanáček, Pečiva (46. Zubík) – Šimurda (69. Tichý), Zedek (46. Glamoš), Hruška (46. Bětík) – Barbořák

První šance patřila domácím, ale hned ve třetí minutě jsme se ujali vedení po brance Barbořáka. Vypadalo to dobře. Kombinovali jsme a dostávali se před branku soupeře, kde nám ale několikrát selhala pistole pár metrů před málo nebo vůbec nekrytou brankou. Herně byl první poločas slušný, ale nevyjádřený,

Druhý byl v podobném duchu až do 77. minuty, kdy míč zahraný do vápna prošel tečemi a byl dohrán do naší sítě. Domácí to nakoplo a přidali. Odměnou jim byl vedoucí gól po neodmávaném a zcela zjevném ofsajdu nabíhajícího hráče, který následně překonal našeho brankáře. Můžu říct, že asistent rozhodčího mě tímto hodně „překvapil“. Situace vyvolala další jiskření a výstupem byly červené karty našeho Kováře a domácího hráče. Ještě jsme měli možnost aspoň srovnat, ale koncovku jsme dnes neuměli. V hodně vyhroceném závěru domácí vedení uhájili.

Další hráči si vyzkoušeli rozdíl mezi U17 a U19. První minuty v mistráku nabrali Dohnálek a Tichý. Hodně v posledních zápasech experimentujeme se sestavou, což je někdy pro tým trochu složitější na souhru a objeví se i chyby, ale chceme tato ostrá utkání využít jako přípravu a na otrkání se mladších hráčů pro další sezonu. Rozdíl mezi přípravným zápasem v létě a mistrákem o body je obrovský a určitě se nám tento postup vyplatí. Kluci jsou šikovní a každá soutěžní minuta navíc jim prospěje. Nic to nemění na tom, že jsme měli zápas v Přerově vyhrát. Ukázat se měli hlavně mazáci v týmu a více to vzít na sebe.

Jan Pítr

U17

1. FC Viktoria Přerov U17 – TJ Valašské Meziříčí U17 1:1 (1:0), sobota 1.6.2024 12:15 hod.

Sestava: Sovák – Vašíček, Bětík, Fárek, Krůpa Dominik – Tichý (75‘ Novosad), Zubík (55‘ Vávra), Pečiva (60‘ Kostka)– Glamoš (55‘ Orel), Dohnálek (60‘ Šulák), Květák

Branky: 44‘ Přerov – 49‘ Dohnálek

Sobotní utkání v Přerově se nám moc nepovedlo. Soupeř spoléhal na nízký blok a naše snaha o jeho překonání byla marná. Těžko jsme se do zhuštěného prostoru před pokutovým územím dostávali. Pokud jsme se do šance dostali, tak naše střely byly nepřesné, nebo zblokované. Ojedinělé chyby v obraně soupeř využil. My jsme nedotáhli akci v poslední třetině hřiště do zakončení, balón ztratili, a špatným vystoupením a přebráním nabíhajícího hráče do středu hřiště se najedou Přerov zjevil sám, upalující na brankáře Sováka. Sovák samostatný nájezd vykryl dobře, jenže hráč Přerova dohrál akci až do konce a propadlý balón uklidil do sítě. My jsme odpověděli ve 2. poločase Dohnálkem. Glamoš díky vysokému postavení vystihl přihrávku Přerova, navedl míč do středu hřiště, vysunul Dohnálka a ten prostřelil brankáře z hranice pokutového území na přední tyč. My jsme mezihru a výstavbu měli v zápase dobrou. Bohužel naše snahy končili většinou v poslední třetině hřiště, kdy jsme se nedokázali dostat skrz „hradbu“ Přerova. Byl to Přerov, který nakonec utkání mohl vyhrát. Měl tam ke konci utkání několik nebezpečných brejků, které jsme našim vysokým postavením moc dobře nepokryli, ale chytající Sovák nám nakonec bod z Přerova zajistil. Bod z Přerova je ale i tak pro nás málo.

Radomír Kapusta

U15

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí  6:0 (2:0)

Ke třetímu týmu soutěže jsme přijeli opět s odhodláním, co nejdéle hrát vyrovnané utkání a pokud se to povede, pak ještě přidat a překvapit. Kluci vydrželi první poločas držet vyrovnaný výsledek a mít i šance na vyrovnání. Bohužel po krásné kombinaci na začátku druhé poločasu přišla chyba v přihrávce a gól do naší sítě. K tomu ještě z rozehrávky další chyba a další přilepený gól. I tak kluci dále bojovali, i když na zvrat výsledku to nebylo. Jsem rád, že kluky můžu pochválit za maximální nasazení u většiny hráčů po celou dobu působení na hřišti. Teď dáme všechny síly a um do posledního zápasu doma se Šumperkem. Přijďte nás všichni, prosím, podpořit v neděli v 13:00. Děkujeme!!!

Ondřej Koňařík

U14

SK Uničov - TJ Valašské Meziříčí  8:2 (5:2)

Branky: Luboš Pavelka, Vojtěch Hruška

U13

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 9:5 (6:2)

Branky: 3x Alex Rožnovský, Matyáš Veselý

U12

FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 8:1 (5:1)

Branky: David Blažek

U12 "B"

SD Vidče/Valašská Bystřice - TJ Valašské Meziříčí 6:2 (2:2)

Branky: David Dirda, Alex Nicolas Topič

U11

TJ Valašské Meziříčí - TJ Sokol Podlesí 25:0 (10:0)

Branky: 8x Ondřej Žlebek, 6x Nikolas Ondruch, 4x Alex Nicolas Topič, 3x Jáchym Černoch, 2x Tomáš Daněk, 2x Sofie Hausová

U10

SK Hrachovec - TJ Valašské Meziříčí 7:17 (3:5)

Branky: 8x Filip Staněk, 2x Adam Jakl, 2x Tadeáš Košela, 2x Jonáš Janeka, Jan Orava, Ondřej Povala, Martin Váňa

U9

V sobotu jsme odehráli turnaj na umělce překvapivě za pěkného počasí. Pět týmů, mnoho gólů a radost z fotbalu to bylo sobotní dopoledne na našem stadionu.

Roman Štěrba

U7

Opět jako zázrakem se na turnaj přišlo podívat i suníčko a tak si to všech 12 dětí v 3 týmech užilo. Za odvahu přijet, když tak ráno pršelo, patří rodičům dík.