Víkendové zápasy naší mládeže

18.10.2022

Další mistrovský víkend naší mládeže máme za sebou a jako obvykle nechybí tradiční report trenérů.

U19

FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (1:0)

Branky: 44. Balhárek, 85. Myslík – 81. Juřík, 90+3 Kurinec

Sestava: Kvapil– Sušeň, Vaigl, Kurinec, Plandor – Bílý, Pastrnek (63. Nohavica) - Veselý, Juřík, Vozák – Šimurda (46. Hruška)

Zápas, který nemohl nikoho nadchnout se odehrával převážně ve vzduchu a kombinací bylo z obou stran pramálo. Šance jsme si i tak vytvořili, ale zakončení ve vyložených situacích bylo slabé a nedůrazné. Míče nám od nohou odpadávaly a někdy jsme je obráncům soupeře vyloženě darovali. Těsně před koncem poločasu jsme dali domácím možnost standardní situace, nepohlídali si její zahrání a novojičínský hráč možnost skórovat razantní střelou využil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili důrazněji a rychleji a vytvořili si tlak, který ale byl tzv. doprázdna. Vše podstatné se pak odehrálo v posledních deseti minutách a nastavení. Nejprve jsme Juříkem po přihrávce Veselého přece jen na několikátý pokus vyrovnali. O čtyři minuty později jsme si nepohlídali domácího hráče, který se uvolnil a přeloboval našeho brankáře. V posledních sekundách nastavení se ujal dlouhý nákop Kurince do blízkosti branky, který brankář NJ podběhl a my ze zápasu máme aspoň bod.

Hodně rozkouskovaný a pomalý zápas jsme nedokázali zrychlit a ani překvapit soupeře něčím kreativním. Podali jsme jako tým slabý výkon a musíme to ve zbytku podzimu znovu nakopnout.

Jan Pítr

U17

FK Nový Jičín - TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:1)

střelci: 26’ Marek, 51’ Bětík R., 74’ Marek, 89’ Marek.

Sestava: Krejčíř, Bětík A., Hub, Kostka (46’ Novosad), Malíř (61’Zedek), Koňařík, Vavřík, Kovář, Marek, Bětík R. (72’ Sovák).

K zápasu s Novým Jičínem jsme zajížděli na hřiště do nedalekého Štramberku. Hned od našeho příjezdu jsme tušili, že tento zápas na tak těžkém terénu nebude jednoduchý a o fotbale to moc nebude. Opak byl pravdou, hráči poučeni neúspěchem U19 vlétli na hřiště s obrovským nasazením a chutí zápas vyhrát. S velmi tvrdým a hrbolatým povrchem, který našim hráčům dělalo u rozcvičky obrovské problémy, si poradili na výbornou a i tak předváděli svou kombinační hru. Toho využil po akci z levé strany a přihrávce Radima Bětíka Marek a poslal nás do vedení 0:1. V zápase bylo k vidění spousta soubojů, které jsme ovšem úspěšně vyhrávali a následně sbírali odražené míče, díky čemuž jsme do poločasu udrželi vedení. Soupeře jsme první půlku nepustili do žádné nebezpečnější šance. Vyjímkou byly pouze standartní situace Jičína, které nám dělaly velké problémy. O poločase jsme si řekli že potřebujeme víc roztahovat hřiště, zjednodušit hru a více střílet.

Do druhé půle jsme vstoupili velmi ospale a ve hře i v soubojích jsme polevili, z čehož po propichovce mezi stopery využil útočník domácích a srovnal na 1:1. Kluky gól nahecoval a začali plnit pokyny, které o poločase dostali. Velmi rychle nás tak znovu do vedení poslal Radim Bětík, který nádhernou střelou z voleje zvýšil na 1:2. Následných 20 minut jsme soupeře témeř nepustili k míči a tvořili si spoustu šancí hlavně díky více roztaženým krajním záložníkům. Z tlaku se nám podařilo dát Markem gól, který nás uklidnil. Jičín ovšem velmi rychle ze standartní situace přesně umístěnou hlavičkou snížil na 2:3. Hráči opět zabrali a při několika nebezpečných akcích soupeře nás podržela obrana. V 89. Minutě se nám hlavičkou Marka konečně povedlo potvrdit náš výkon a zápas dotáhnout k zaslouženému vítězství 2:4.

Tr. Hráče musím velmi pochválit jak si s těžkým terénem poradili a předváděli krásný kombinační fotbal. Pokyny které před zápasem a o poločase dostali plnili a za to jim bylo odměnou zasloužené vítězství.

.....Rád bych poděkoval dvojici trenérů Krajča a Koňařík, kteří mě na zápase zastoupili a skvělé ho zvládli.

Lukáš Bayer

U15

1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 5:4 (4:1)

Střelci: 3x Marek Dohnálek, David Šulák

Sobotní zápas proti Porubě určitě nenudil. Začátek zápasu jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení a zřejmě si mysleli, že to půjde samo. Bohužel kluci si absolutně neporadili s větrem, který naší stoperské dvojici dělal značné problémy. 2 góly naprosto zbytečné, kdy nás útočící hráč předběhl a soupeř najednou zápas otočil. Pak smolná penalta na 3:1 a nedůraz při čtvrté brance znamelo, že jsme šli do šaten za nepříznivého stavu 4:1. Druhý poločas byl jasně v naší režii a soupeře jsme aktivní hrou přehrávali. Srovnali jsme na 4:4 a doufali v 3 body. Bohužel nám tam utekl ke konci zápasu útočící hráč a Adam musel zatáhnout za záchranou brzdu před pokutovým územím a byla z toho červená karta. Trestný kop soupeř zahrál znamenitě a opět nám o gól odskočil. Na remízu už jsme neměli sílu a zápas smolně prohráli. Škoda, kdyby kluci odmakali první poločas tak jako ten druhý, o vítězi by bylo jasno. S takovou kluci museli zápas dotahovat a ke konci už nám došly síly. Musíme se z takových zápasu poučit a pořád na sobě poctivě pracovat. Snad klukům změna v týmu dodá nový impuls a začnou nad svými výkony a přístupem k tréninkům trošku přemýšlet.

Filip Pikal

U14

1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 10:0 (3:0)

Soupeř v první půli vymetl tři šibenice a nastřelil 2x břevno. My jsme měli taky 5 šancí k vstřelení gólu,  ale hlavně jsme 9x otočili hru, což se učíme posledních 14 dnů a měli jsme z toho radost, jako bychom dali gol. Druhá polovina začala podobně.  Bohužel po slepenych gólech dali kluci hlavu dolů a nechali soupeře levně skórovat, což se negativně odrazilo na výsledku 0:10.

Ondřej Koňařík

U13

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí 5:9 (1:6)

Střelci: 3x Matěj Randýsek, 3x Michal Frydrych, Nikolas Bartoň, Vojtěch Hruška, Tobiáš Trochta

U12

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí 4:1 (2:0)

Střelci: Alex Závěšický

U11

TJ Valašské Meziříčí - TJ Sokol Podlesí 2:6 (1:3)

Střelci: Tobiáš Foltýn, Robert Šulák

U10

SK rajnochovice - TJ Valašské Meziříčí 5:5 (2:3)

Střelci: 2x Adam Křížek, Daniel Kleindorf, Aleš Nauš, Ondřej Žlebek

U8

OFS TURNAJ JUŘINKA

Super dopoledne na Juřince, okořeněné pouze vítězstvími a veliká radost kluků, trenérů a rodičů.

Kdy pomalinku začínáme zúročovat tréninky a kluci začínají chápat rozestavení tzv. "Diamantu".