Víkendové zápasy naší mládeže

11.6.2024

Sezóna 2023/2024 vstupuje do svého finále a už nyní víme, že je žákovská divize a žákovská liga zachráněna.

U19

1. HFK Olomouc - TJ Valašské Meziříčí 2:2 (0:1), neděle 9. června 2024, 10.00 hod.

Branky: 49. Hovorka, 88. Kimel – 45. Barbořák, 77. Malíř

Sestava: Krůpa – Petřek, Nohavica, Bětík, Novosad – Malíř, Glamoš – Šimurda, Pečiva (82. Dohnálek), Zubík – Barbořák

V Holici nás přivítal krásný povrch útulného hlavního hřiště, na kterém oba týmy svedly vcelku vyrovnaný zápas. První poločas nás brzdily časté ofsajdy, do kterých jsme se nechávali někdy až naivně nalákat. Mrzí to o to více, že jim většinou předcházely dobře rozehrané situace, které by končily hrou 1na1 nebo 2na1 ve vápně domácích. V obraně jsme si sami dokázali vyrobit pár závarů, hlavně po tichu při řešení odehrání míčů z nebezpečného prostoru, ale soupeř netrestal. Nakonec jsme se dokázali prosadit až v samotném závěru poločasu, kdy přihrávku Zubíka z pravé strany proměnil v branku Barbořák.

Po čtyřech minutách druhého poločasu jsme po zaváhání vedení ztratili a nastala pasáž hry, kde se útoky střídaly na obou stranách. V 77. minutě využil Barbořákovo napadání Malíř a k sobě odražený míč poslal utaženě ze čtyřiceti metrů přes brankáře do sítě. Za jedenáct minut přišlo naše propadnutí ve středu a následný protiútok zakončili domácí vyrovnávací střelou zleva na zadní tyč.

Ve hře se objevovaly slušné věci a kluci ukazují, že se dalšího roku netřeba obávat. Opět, jako minule, se měly citelněji prosadit dorazovky a více určovat ráz a úroveň utkání z naší strany. Ještě je třeba zmínit, že dnes bylo naše utkání specifické v možnosti střídat a oživit hru. Hráčů máme normálně dostatek, ale dnes U17 i U19 dotovala současně hrající B muže a dostali jsme se tak v obou týmech do podstavu. I když jsme v U19 měli volnou ruku v použití mladších hráčů (za což patří kolegům dík), přece jen jsme mysleli na to, že v horku hrát skoro dva zápasy za sebou není pro kluky úplně ideální a střídání jsme až na pár minut nevyužili. I tak tím hra obou týmů, ale hlavně U17 hodně utrpěla. To jen na vysvětlenou, proč jsme nedali šanci více klukům na lavičce. První zápas si zachytal ve starších Krůpa a je další z ročníku 2008, který to má za sebou. Za týden se bude s mládeží v zápase s Prostějovem loučit celý ročník 2005 a věříme, že kvalitní hrou a výsledkem.

Jan Pítr

U17

1. HFK Olomouc U17 – TJ Valašské Meziříčí  4:2 (2:2), neděle 9.6.2024, 12:15 hod.

Branky: 9‘ HFK, 42’ HFK, 57‘ HFK, 70‘ HFK – 30‘ Šulák, 36‘ Šulák

Sestava: Sovák – Vašíček, Novosad (46‘ Krůpa Jan), Bětík (46‘ Malíř), Krůpa Dominik – Tichý, Pečiva (46‘ Zubík), Šulák – Orel, Dohnálek, Vávra (65‘ Glamoš)

Naši kluci neodehráli špatné utkání, bohužel výsledek se ale nedostavil. V utkání jsme byli velmi živí a naše vysoké napadání dělalo soupeři problémy. My jsme naopak trpěli z náběhu soupeře po stranách, jejichž krajní hráči byli velmi rychlí. Několikrát jsme v těchto situacích propadli a soupeř byl velmi nebezpečný. Na naší straně se dvakrát trefil Šulák, který byl v tomto zápase střelecky velmi při chuti. Otevřít skóre mohl dokonce už v první minutě. My jsme v prvním poločase udělali dvě chyby, které byly potrestány gólem. Jedna pramenila z nedorozumění v pokutovém území a druhá z nedůrazného bránění před pokutovým územím. Ještě jsme přežili tyčku a jednu „obalovačku“ ze strany. Druhý poločas byl nahoru dolů a tým z Holic byl o něco lepším celkem. My jsme ale své šance neproměnili. Po naší „malé, nemalé“ domů rozhodčí píská nepřímý volný kop, který HFK po naší nešťastné teči proměňuje a zvyšuje na 3:2. My jsme pak měli obrovskou šanci, jenže přišlo špatné vyhodnocení před odkrytou bránou, protiútok a roh soupeře a zvýšení na 4:2. Kluci se vydali ze všech sil, každou minutu na hřišti, a to i přes to, že mnozí z nich měli za sebou utkání za U19 a pak poločas i za nás.

Radomír Kapusta

U15

TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 2:8 (1:3)

Branky: 2x Samuel Toráč

Poslední zápas sezóny začal skvěle - nejkrásnější akcí Sama Toráče v této sezóně, kterou ještě zopakoval i v druhé půlce. Bohužel to bylo všechno z proměněných šancí. Další šance jsme neproměnili  a soupeř naopak proměnil každou druhou. Již tradičně jsme dostali gól z nepozornosti těsně před koncem obou půlek a další góly díky nepřipravenosti na hru a nedůrazu. V tomto bude mít  trenér U17  Radek Kapusta spoustu příležitostí, jak kluky posunout dál.

I když jsme jaro zvládli podstatně lépe než podzim a výsledky už byly většinou těsné, i tak to na bodové zisky nestačilo. Podařilo se nám kluky přichystat na první zápas jara, který byl nejdůležitější, ve kterém jsme podruhé porazili Havířov a strhli vzájemné zápasy na naši stranu. To bylo rozhodující, abychom včera i po prohraném zápase mohli "slavit" záchranu v žákovské divizi.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - FK Šumperk 1:8 (1:5)

Branky: Jan Skalka

U13

TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 0:6 (0:3)

U11

Černý pátek a zlatá sobota pro 2013 v Přerově

Poslední jarní velký, mezinárodní dvoudenní "sedmičkový" turnaj 7+1 nás čekal v nedalekém Přerově, kde ve třech skupinách po 6 mužstev změřilo síly celkem 18 mužstev, kdy v pátek byly odehrány zápasy v základních skupinách a v sobotu pak zápasy o celkové umístění.

Den 1:

V naší skupině C nás čekali velmi kvalitní soupeři FK Frýdek-Místek, FC Trinity Zlín, FC Svratka Brno, holandský Siol Cuijk a FC TVD Slavičín.

Hned první utkání proti Frýdku-Místku napsalo páteční scénář. Dostali jsme se do vedení, pak jsme ale odmítli tři šance na odskočení do dvoubrankového vedení a soupeř nás potrestal. Kuriózní vyrovnávací gól po našem rohu a poté obrovská chyba brankaře nás připravily o vítězství. Ve druhém zápase dominoval Zlín. Měl velkou kvalitu na míči, výborně kombinoval a přestože jsme jej dlouho nepouštěli do zakončení, tlak jsme i díky obrovskému množství ztrát nakonec vydržet nedokázali a prohráli. Ve třetím utkání nás Svratka Brno porazila našimi zbraněmi. Soupeř šel šťastnou brankou do vedení, hrál chytře, pracoval výborně s pomocnou přihrávkou, rychle otáčel těžiště hry, nikam nepospíchal a vítězství si po opravdu velmi kvalitním taktickém výkonu pohlídal.

"První den turnaje je pro nás zklamáním. Neuvěřitelný kolaps v přechodové fázi, nedokázali jsme uhrát třetí přihrávku "nahoře", nedokázali jsme uhrát 1:1 do kvality, měli strašně moc ztrát, po zisku míče jsme nedokázali navázat kombinaci, obrovské individuální chyby v defenzivě a malá efektivita v ofenzivě nás poslaly do sobotní bronzové skupiny... Jan Blabla, trenér

Po obědě nás čekal zápas proti holandskému Cuijku. Silový soupeř se proti nám nedokázal prosadit kombinačně, snažil se nás překopávat dlouhými míči, které jsme si ale dokázali pohlídat, bojovali jsme a trpělivě čekali na šanci, ze které bychom udeřili. Ta nakonec přišla, ale nadvakrát jsme nedokázali protlačit míč do sítě. Půl minuty před koncem jsme dostali další lekci z produktivity, když střela z nouze zapadla přesně k tyči.
Poslední zápas proti Slavičínu jsme začali infarktově. Další obrovskou chybou brankaře jsme darovali soupeři vedení, dokázali jsme pak sice vyrovnat, ale ve všech šancích na otočení zápasu jsme selhali a bylo jasné, že nás v sobotu čeká "jen" bronzová skupina.

Den 2:
V naší bronzové skupině nás čekala obě mužstva 1.FC Viktoria Přerov, FC Trinity Zlín "B" a FC TVD Slavičín.
Do druhého dne turnaje jsme vstoupili dobře a v prvním zápase proti domácímu Přerovu jsme vysoko zvítězili. Druhý zápas proti druhému mužstvu Přerova jsme začali opět dobře, šli jsme do vedení, ale pak se stalo něco, co by se v mládežnickém fotbale asi stávat nemělo. Inkasovali jsme vyrovnávací branku z penalty, sami jsme pak stejnou možnost nevyužili a nervózní utkání nakonec vítěze nemělo.
Po obědě jsme dokázali přesvědčivě porazit zlínské béčko a stejným výsledkem nakonec skončilo i naše poslední utkání se Slavičínem, které nám zajistilo vítězství v bronzové skupině, kterým jsme dali zapomenout na nepovedený pátek.

"Sobota nám přinesla daleko více radosti než pátek. Ukázali jsme více kvality 1:1, více jsme se dostávali do zakončení a přestože musíme strašně moc zapracovat na rychlosti a efektivitě, dokázali jsme se gólově prosadit a ani v jednom sobotním zápase jsme neprohráli..." Jan Blabla, trenér

Malou náplastí na pátek nám může být skutečnost, že Zlín z naší skupiny nakonec celý turnaj vyhrál, holandsky Cuijk skončil na konečném druhém místě a že jsme s ani jedním z těchto soupeřů výsledkově v žádném případě nepropadli.
Děkujeme všem hráčům za výkony v obou opravdu náročných dnech a děkujeme rodičům za support a podporu, byli jste všichni skvělí!

Za ValMez nastoupili:
Jan Blabla, Jakub Kanitra, David Pospíšil, Adam Křížek, Jáchym Černoch, Ondřej Žlebek, Daniel Kleindorf, Lukáš Maceček, Tomáš Daněk, Tomáš Galus, Sofie Hausová, Jiří Divín, Eliáš Trochta, Nikolas Alex Topič

Výsledky ve skupinách:

Den 1: FK Frýdek-Místek 1:2 (Žlebek), FC Trinity Zlín 0:2, FC Svratka Brno 0:1, Siol Cuijk 0:1, FC TVD Slavičín 1:1 (Topič)

Den 2: 1.FC Viktoria Přerov zelení 4:1 (Topič 2x, Kleindorf, Daněk), 1.FC Viktoria Přerov modří 1:1 (Topič), FC Trinity Zlín "B" 3:0 (Kleindorf, Topič, Daněk), FC TVD Slavičín 3:0 (Maceček 2x, Topič)

Jan Blabla

U10

U10 druhá na Sigmund Cup v Olomouci

V sobotním horkém dni jsme se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Olomouc, kde se sešlo 16 týmů z celé Moravy.

Hrála se v systému 6+1 na docela velkém hřišti, takže se sluníčkem v zádech to postupně začalo být velmi náročné. Postupně jsme hráli proti Třinci, Kroměříži, Sigmě Olomouc, Hodonínu a Brnu Líšni.

Ve finálovém odpoledním zápase naší skupiny tzv Konferenční ligy jsme sehráli náročný zápas právě s Brnem Líšni, který se vyvíjel jak na houpačce, skóre se točilo v náš prospěch i neprospěch, zahazovali jsme tutovky a nakonec prohráli 3:5. Kluci podávali velmi dobré výkony a v úmorném vedru si pořádně mákli. V bráně nás tentokrát jistil hráč z pole, Martin Váňa, jelikož oba naši brankáři tento den nebyli k dispozici. Zároveň byl Filip Staněk zvolen nejlepším hráčem týmu s nejvíce vstřelenými góly.

Robert Šulák

U9

V neděli jsme odehráli turnaj v Jablůnce, kde se potkaly 4 týmy, se kterými jsme zatím nehráli. Byla to pro nás výzva, sr kterou jsme si poradili na jedničku. Naši kluci dali mnoho gólů, přidali spousty nadherných klíček a sklidili potlesk od početných diváků.

Roman Štěrba

U7

Zase 3 týmy, zase sluníčko a zase prima dopoledne. Holky i kluci nám dělají čím dále větší radost a už se těším na jejich další posun v U08, kdy ochutnají hřiště 4+1. Děkuji rodičům za jejich podporu dětí a prima partu - zejména pak Veronice, Jirkovi a Mirkovi za vedení týmu jako trenéři.