Víkendové zápasy naší mládeže

25.10.2022

Další mistrovský víkend naší mládeže je za námi a nezbývá než se podívat na tradiční reporty trenérů.

U19

TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná U18 1:3 (1:3)

Branky: 38. pen. Bílý – 9. a 21. Chepovoi, 36. Kačor

Sestava: Kvapil – Sušeň(84. Hruška), Vaigl, Kurinec, Plandor (40. Nohavica)– Bílý, Pastrnek - Veselý, Juřík (70. Zahradník), Vozák – Vrána

V hodně bojovném a rychlém zápase se v úvodu střídaly šance na obou stranách. Dostali jsme se stejně jako soupeř k několika zakončením z dobrých pozic, které při větší razanci a přesnosti mohly skončit v síti. Nakonec ji rozvlnil v deváté minutě hráč hostí. Po rychlém a přesném míči za obranu si ho navedl do našeho vápna a přesnou střelou šajtlí skóroval. I druhou branku si připsal stejný střelec. Po naší ztrátě míče a přenesení těžiště hry dostal přihrávku do vápna, kde si zaseknul a obstřelem zasunul.

Soupeř byl v těchto desítkách minut kvalitnější a připsal si ve třicáté šesté minutě třetí branku. Pomalu jsme vyklízeli šestnáctku po jednoduše rozehrané standardní situaci a dovolili jsme karvinským kličku a následnou ne tak důraznou střelu, která překvapivě skončila v brance. O dvě minuty na to vykřesal naději po penaltě na Veselého jejím bezpečným proměněním Bílý.

Ve druhém dějství jsme sice výrazně přidali na důrazu a pohybu, ale stačilo to jen na útoky, které se rozbíjely před šestnáctkou o pozornou obranu Karviné. Ta se několikrát dostala ke gólové šanci, kterou neproměnila. Stejně tak neproměnila nařízený pokutový kop a dokráčela k vítězství.

I přes nepříznivý stav jsme se neustále až do konce zápasu snažili aspoň o snížení stavu, po kterém by se dalo myslet na něco víc. Urputnost a bojovnost našim hráčům nelze upřít. Fotbalovou kvalitou a individuálními výkony, kterými nakonec rozhodnul, byl soupeř nad námi.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - MFK Karviná U18 2:3 (1:1)

Branky: 2x Ondřej Kovář

U15

TJ Valašské Meziříčí - FC Hlučín 6:1 (2:1)

Branky: 3x Marek Dohnálek, 2x David Šulák, 1x Jakub Hadaš

Po 4 porážkách chtěl tým opět ukázat svou sílu a porvat se o návrat do horní části tabulky. V týdnu se pracovalo na otáčení hry a využívání křídelních prostorů a tak měla umělka ukázat, co dostaneme do praxe. Hlučín i s posilami z Baníku na nás vlítl a výsledkem byl krásný gól z 20 metrů nechytatelnou bombou k tyči. Kluky to trochu otřáslo, ale po pár minutách se z šoku otřepali a soupeři úder vrátili a do poločasu skorovali ještě jednou. Po poločase se nám rozběhali křídla, zejména Honza Orel, a začali jsme využívat křídelních prostor pro roztažení hry. I díky tomu Marek Dohnálek završil svůj hattrick. Klid nám dodal díky zavření křídelního prostoru Kuba Hadaš, který pak krásně svou slabší nohou vsítil 4.gól. Zkázu dokonal David Šulák dvěma góly. Zásadní bylo vydržet do stavu 3:1 bez obdržené branky, což se díky dirigentovi Tomáši Motošickému na pozici stopera zdárně podařilo. Celý tým makal na doraz a odměnou jim bylo 4 kola nepoznané vítězství. Jen tak dál a tvořte velké hřiště využitím křídel.

Ondřej Koňařík

U14

TJ Valašské Meziříčí - FC Hlučín 2:8 (0:6)

Branky: 2x Dominik Nuc

Nedělní zápas proti lídrovi tabulky určitě nebyl z těch nejjednodušších. Každopádně kluci určitě podali solidní výkon. Zvláště pak ve druhém poločase  jsme soupeře určitě na chvíli zaskočili. První půli jsme nezačali nejlépe a už v 1' prohrávali 0:1. Dalších 10 minut naši hráči hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Pak však chvíle nepozornosti a 2 špatně zahrané situace u vlastní brány a kvalitní soupeř nekompromisně naše chyby trestá a je to 0:3. Kluci nehrají špatně, ale ztrácí zápal do hry a borci z Hlučína, kteří jsou výborní na míči, navyšují skóre do přestávky na 0:6.

Druhou půli kluky nabádáme k větší aktivitě a důrazu při soubojích. A světě div se, ono to jde. Začínáme více běhat a odměnou je vstřelená branka Dominem. Soupeř má najednou problémy s rozehravkou a dělá taky chyby. Domino přidává další branku a najednou jde vidět, jak kluci chtějí se zápasem ještě něco udělat. Kvalita soupeře je však nekompromisní a taky přidává pod kotel. Nakonec dává další 2 branky a zápas končí v náš neprospěch.
Je škoda, že naši hráči neodehráli první poločas, tak jako ten druhý, který skončil 2:2. Klukům nejde odepřít snaha, ale chybí jim komunikace na hřišti. Pevně však věřím, že tohle dopilují v dalších zápasech a brzy si připíší do tabulky nějaké vítězství. Tým je kvalitní a už se pomalu a jistě sehrává. Teď si kluci vyzkouší přípravné utkání ve středu proti Mořkovu a v neděli si to rozdají venku proti Hranicím ve 12:00.

Filip Pikal

U13

TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 10:6 (3:3)

Branky: 2x Ondřej Kořístka, 2x Miroslav Hadaš, 2x Max Kelnar, 2x Michal Frydrych, 1x daniel Krupa, 1x Robert Šulák

U12

TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 5:3 (0:2)

Branky: 3x Petr Jaroš, 1x Matyáš Veselý, 1x Lukáš Nohavica

Konečně po dlouhé době musíme být spokojení jak s předvedenou hrou tak i s výsledkem. Sobotní zápas určitě nebyl jednoduchý, sice se soupeř nacházel ve spodních patrech tabulky, ale jeho předešlé výsledky nebyli zase tak špatné. Do zápasu jsme vstoupili plní odhodlání a za každou cenu bodovat. Od začátku utkání jsme předváděli fotbal lahodící oku fotbalového diváka se spoustou šancí na naší straně, ale se špatným zakončením. Soupeř nás brankově trestal snad z každé šance. Po polovině zápasu jsme prohrávali 0:2, a i přes to jsme hráče chválili za předvedený výkon. Kladli jsme však důraz na větší klid v zakončení a trpělivost. Věděli jsme, že to je jen o naší první brance, kdy se nám podařilo snížit na 1:2. Hru jsme hodně otevřeli a dostali jsme branku na 1:3. Kluci se ale nenechali zlomit a utkání nakonec otočili v náš prospěch na konečných 5:3. Máme z toho velice dobrý pocit jak my trenéři, tak myslím, že i hráči. Chtěl bych na závěr pochválit i soupeře který se snažil za jakéhokoliv stavu hrát stále fotbal bez nakopávaných míčů a zbytečného zdržování.

Jaroslav Goláň

U11

Vidče/Val. Bystřice (SD) - TJ Valašské Meziříčí 12:2 (5:1)

Branky: Robert Šulák, David Blažek

U8

Naši nejmenší fotbalisté tentokrát zavítali do Jarcové, kde si zahráli proti týmům z Podlesí a Jarcové. Juřinka nedorazila. V studeném anglickém počasí našich 9 borců makalo a dalo i spousty gólů i rok starším soupeřům. Ne vždy se nám podařilo zvítězit, ale trenéři měli radost z ukázek vedení míče a kličky Let´s Go! a obranné závory, jak je učíme na tréninku. Tímto jsme ukončili oficiální část podzimní sezóny a teď hurá na venkovní a halové triangly.