Kat. U11 ve Vel. Karlovicích
Kat. U15Kat. U15
Kat. U15

Nabitý nejen fotbalový víkend naší mládeže

Fotbalová školička - ta se o víkendu zůčastnila dalšího UHER festivalu, který si naplno užila. Dvouhodinová porce zábavy a fotbalu okořeněná spousty góly. To vše přinesl halový turnaj v Rožnove pod Radhoštěm.

Kategoie U8 - ta se statečně utkala s o rok staršími soupeři na turnaji mladších přípravek na Horní Bečvě. Naši hráči si skvěle vyzkoušli vedení míše a kličky, kterí jim budou k užitkuve velkém fotbale v hale i venku.

Kategorie U11 - tento týden bez fotbalu, ale nezahálela a zajela si odlehčit zimní přípravu na hory. Trenéři chtěli zpestřit přípravu a tak si celý tým zajel na snowtubing do Velkých Karlovic. Akce se vydařila i díky krásnému počasí a skvěle připravené trati. Kluci si zablbli a nechyběla ani závěrečná koulovačka.Výlet splnil svůj účel a věříme, že tým nakopne v rozjeté přípravě na sezónu.

Kategorie U15  - ta si zahrála přátelák proti dorostu FK Liptálu a oslavila vítězsví  7:3. V bojovnosti a běhání navázali kluci na formu z minulých zápasů a přehráli kluky ze starší kategorie. Díky potenciálu našich útočníků, kteří měli podporu v přihrávkách od zbytku týmu, tým zažil golové žně. Další prověrkou bude příští týden tým z Vyškova.

Kategorie U17 PU

MFK Vyškov - VM U17 1:4(0:1)

Branky VM: 40' Kovář, 51' a 68' Koňařík, 82' Sedlák

Ķvalitní běhavý soupeř, hodně důrazný a nepříjemný. My jsme však vsadili na totální fotbal a neustálým presinkem v osmi hráčích jsme soupeře zaskočili.

První trefa do domácí sítě byla úžasná levačka Ondry Kováře. Druhý zásah přidal Bořek. Hru přečetl Ondra Jašíček a připsal si asistenci. Třetí gól padl po krásné akci Ondry Marka a Ondry Kováře a na konci byl opět Bořek. Bořek zahrával i přímý volný kop z kterého byl poslední gól. Rozehrál překvapivě po zemi a v chumlu se nejlíp orientoval Sam Sedlák. Domácí byli blízko ke snížení v osmdesáté páté minutě, ale Maty Svak vytáhl fantastický zákrok.

Michal Vacula

Kategorie U19 PU

MFK Vyškov U19-VM U19 2:2 (1:2), neděle 20.02.2022, 10.00 hod.

Branky VM: Veselý, vlastní

Sestava: Kvapil – Sušeň, Nevařil, Bílý, Pastrnek - Plandor, Kurinec, Juřík, Veselý - Vozák,Vaigl

Střídali: Svak, Nikodém, Píša

Proti lídrovi jihomoravského krajského přeboru jsme začali vcelku dobře, ale postupem času se v zápase začala uplatňovat větší fotbalová chuť domácích. I tak jsme se dostali do vedení po brance Veselého. Ubrali jsme ve fotbalové kvalitě, soupeř přitvrdil hru a výsledkem bylo vyrovnání. Do poločasu se nám po pěkné kombinaci, kterou si domácí srazili do brány povedlo vstřelit vedoucí gól. Druhý poločas byl z naší strany jalovější a střela hráče po otočení se s míčem na hranici šestnáctky znamenala vyrovnání. Stav jsme chtěli v posledních deseti minutách překlopit na svoji stranu. Bezvýsledně.

Ze hry jsem mírně řečeno rozčarován. Z posledních dvou kvalitních přípravných zápasů tam dnes nebylo skoro nic. Nemá cenu vyzdvihovat nějaké momenty a vymlouvat se. Hráli jsme špatně, domácí si zápasu více vážili a byli na dnešní fotbal celkově lépe připravení. Pro nás je to UPOZORNĚNÍ před zbytkem přípravy.