Zápasy naší mládeže a završení sezóny pro naše žáky

13.6.2022

Další víkend zápasů naší mládeže je za námi a žáci tuto sezónu úspěšně ukončili.

U19

TJ Valašské Meziříčí - 1. SK Prostějov 1:2 (1:0)

Branky: 5. Vaigl – 73. Zezula, 81. Pěček

Sestava: Kvapil – Sekyra (46. Pastrnek), Nevařil, Kurinec, Plandor – Bílý (66. Zeman), Veselý (46. Křenek), Vaigl, Juřík (64. Zahradník) – Vrána, Vozák

Opět jsme z úvodního náporu dokázali vstřelit vedoucí gól. V páté minutě usměrnil Vaigl hlavou roh Bílého do sítě. I další minuty a vlastně celý první poločas se odehrával ve většině na polovině hostí, jen brankový efekt chyběl. Kvalitně vykombinované akce končily neúspěšným nebo uspěchaným zakončením a několika rohy. Někdy jsme zvolili zbytečně střelu nebo samostatnou akci, když situace volala po další mezihře nebo finální přihrávce, a naopak několik možností ve vápně Prostějova jsme nevyřešili zabijácky. I tak jsme hráli dobře, brejky hostí obrana s přehledem zachytávala a útočné akce byly rychlé a fotbalové.

I druhý poločas pokračovala naše převaha. Sice už nebyla tak drtivá, ale přece jen nabídla další možnosti, jak navýšit skóre. Ale ani střely ani standardní situace jsme nedotáhli do úplného konce a přišlo to, co začalo poslední minuty viset ve vzduchu. Postupně jsme dávali Prostějovu více a více místa až přišla 73. minuta a vyrovnání. Nezachycená přihrávka na polovině vedla k nájezdu útočníka hostí, který se nemýlil. Hra se vyrovnala a hosté nám chvílemi zatápěli. Vyvrcholilo to ve vedoucí brankou hostů. Další naši hrubku, tentokrát na druhé straně hřiště využili ke vzorovému a úspěšnému brejku. Ve zbývajících minutách se nám už vyrovnat nepodařilo.

I přes první jarní domácí prohru nemohu napsat, že bychom hráli špatný zápas. Naše hra měla podstatnou část zápasu slušnou úroveň. Dnes nám to zkrátka nelepilo ve finální fázi. Chybělo nám v ní více klidu a přesnosti. Poprvé na jaře jsem viděl některé hráče tahat v posledních minutách nohy. Myslím, že to bylo spíše v hlavách po nečekaném otočení skóre než v nohách. V posledním zápase na Vsetíně přidáme k naší hře kvalitu v zakončení a bude to dobré.

Jan Pítr

U17

TJ Valašské Meziříčí - 1. SK Prostějov 5:1 (3:1)

Branky: 3x Ondřej Marek, 2x Bořek Koňařík

Ani v posledním domácím zápase U17 nedopřála soupeři dobýt "pevnost ValMez", a tak se podařilo to, co naposledy před pěti lety. ValMez na jaro doma nepoznal hořkost porážky. Stálo to spoustu dřiny, ale bez té to nejde a nic není zadarmo. Je však vidět, že se vyplácí a je to správná cesta. Gratuluji týme, zapsali jste se do klubové historie.

V tomto zápase si hattrick připsal Ondra Marek. Do utkání zasáhli i hráči ročníku 2007, Lukáš Sovák, Robert Koňařík a Pepa Hub, kteří jsou na začátku jejich dorosteneckého věku a ochutnali dorosteneckou divizi v plném tempu.

Michal Vacula

U15

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí - 1:4 (0:0)

Branky: 2x vlastní, Robert Koňařík, Radim Bětík

Vzhledem k chování mimo trávník, zranění a docházce některých opor týmu na tréninky bylo úkolem trenérů vymyslet novou sestavu. Vzali jsme to jako příležitost a první poločas podřídili cílů nedostat gól a v druhé půli poslat opory na hřiště a unaveneho soupeře zadupat do země. Strategie se podařila a po bezbrankové půlce jsme na Přerov vletěli. Ten po pár našich šancích stačil dát gol, ale pak už jsme proměňovali šance jen my a zaslouženě ve španělském vedru zvítězili 1:4. Tím jsme završil cíl z přípravy, že uděláme aspoň 27 bodů a trenér musel na pleš. :-) Kdo by tomu věřil po podzimu se 4 body?

Tým U15 zakončil sezónu s 27. body na 7. místě tabulky žákovské divize sk. E

Ondřej Koňařík

U14

1. FC Vitkoria Přerov - TJ Valašské Meziříčí - 3:0 (0:0)

Nedělní zápas v Přerově se nám moc nepovedl. Hráli jsme laxně, nevyhrávali osobní souboje a na hřišti jsme působili hodně ospale. Jako kdyby kluci po páteční předčasné závěrečné byli ještě unavení. Škoda, mohlo nám v tabulce patřit 5.místo, tak se musíme uspokojit s místem šestým. Každopádně kluci v této sezóně udělali velký pokrok a zaslouží si pochvalu za to, jak se zlepšili. Odměnou jim bude poslední turnaj v Kroměříži na který pojedeme další víkend. Tam se utkají s ligovými týmy a my doufáme, že právě tam ukáží, co v nich doopravdy je, a že mají na to, aby v příští sezoně patřili mezi top 3 týmy.

Filip Pikal

U13

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 2:5

Branky: 2x Antonín Guráš

V neúplné tabulce patří týmu U13 v žákovské lize se 4. body 16. místo.

U12

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 11:1

Branky: 4x Miroslav Hadaš, 3x Danie lKrupa, 3x Michal Frydrych, Matěj Randýsek

V neúplné tabulce patří týmu U12 v žákovské lize s 51. body 7. místo.

U8

Tuto sobotu jsme si užili krásný triangl v Halenkově, kterého se na 3 hřištích zúčastnilo po 3 týmech z Halenkova, Vsetín a TJ Valašské Meziříčí. Kluci si zahráli celkem 3 kola a měli velkou radost z vítězství i vstřelených gólů.

U7

Pro naši školičku U07 ročník 2015 to byl první turnaj na hřišti 4+1. Svou kategorii ovládli bravurně a bez prohry prošli celým trianglem. Za vedení dětí patří dík trenérům Romanovi Štěrbovi a Otovi Dunklovi.

Za povedenou výpravu děkujeme také rodičům, kteří si vzájemně vypomohli a přivezli 22 kluků ze 3 kategorií z Valašského Meziříčí do Halenkova.

TJ Valašské Meziříčí > Aktuální > Zápasy naší mládeže a završení sezóny pro naše žáky