Jak je dobrým zvykem, i dnes se podíváme na to, jak se dařilo našim mládežnickým týmům

U19

SK Hranice - TJ Valašské Meziříčí 3:2 (1:0), čtvrtek 28.9.2023, 10.00 hod.

Branky: 30. Seidl, 70. Morávek, 78. Kunovský – 52. Barbořák, 56. Marek

Sestava: Svak – Kovář, Hub, Jašíček (46. Bětík), Hruška – Sedlák, Kurinec – Vavřík (77. Zedek), Marek, Zahradník (46. Hanáček) – Barbořák

Po celý zápas se hrála vcelku vyrovnaná partie. Chyby a šance byly na obou stranách a míč létal převážně vzduchem. Více šancí měli v utkání domácí a brankář nás v nich podržel. Nás mrzelo špatné řešení nadějných situací ve vápně Hranic, kde jsme měli v prvním poločase několik příležitostí. Chybělo krapet více techniky, předvídavosti a pohotovosti. Hranice se ujaly vedení po půlhodině hry a do poločasu jsme se hledali.

Po přestávce jsme se dostali do hry. Výrazně zlepšenou hrou podpořenou dobrým výkonem střídajících hráčů jsme zápas otočili brankami Barbořáka a Marka a sahali i po třetím gólu. Ten nepřišel, Hranice se dostaly opět do hry a zápas zase otočily. V posledních okamžicích jsme ještě mohli srovnat po rohu, ale míč šel po hlavičce vedle branky.

Naše hra je plná překvapení. Potřebujeme ustálit hrubou kostru sestavy a individuální výkony. Tým trénuje poctivě a chceme to výrazněji v zápasech prodat. Opět děkuji rodičům a příbuzným hráčů, kteří nás dokázali i v nepříjemných situacích povzbuzovat.

TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 6:0 (2:0), sobota 30.9.2023, 10.00 hod.

Branky: 7. a 58. Marek, 14. a 67. Barbořák, 81. a 86. Šimurda

Sestava: Svak – Kovář, Hub, Nohavica, Hruška (71. Petřek) – Sedlák, Kurinec – Vavřík (66. Zahradník), Marek, Šimurda – Barbořák (71. Zedek)

Až v osmém zápase jsme si dokázali od začátku plnit svoje úkoly na hřišti bez větších chyb a vybudovat si herní převahu dotaženou do branek. Skórovali jsme v sedmé minutě Markem a ve čtrnácté Barbořákem. Ještě několik dalších minut trvala naše převaha a měli jsme v nich zápas rozhodnout. Přišlo ochlazení výkonu a začaly se předvádět věci z předchozích neúspěšných zápasů. Soupeř naši zhoršenou hru nepotrestal a v poločasové přestávce jsme si vysvětlili, jak budeme pokračovat od 46. minuty do konce zápasu. To hráči dodrželi a přidali další čtyři góly po hodně dobrém týmovém výkonu. Stříleli Marek, Barbořák a dvakrát Šimurda.

Konečně jsme prolomili neumění v útočné šestnáctce. Až po ni nám to šlo i v předchozích utkáních, ale spoustu možností jsme nedotáhli do zakončení. Základem byla rovněž výrazně zlepšená obranná fáze týmu okořeněná zaslouženou nulou. Hráči si tak mohli vychutnat další potlesk z tribuny, tentokrát konečně po vítězném utkání. Děkujeme za něj

Jan Pítr

U17

SK Hranice – TJ Valašské Meziříčí  2:2 (1:2), čtvrtek 28.9.2023, 12:15 hod.

Branky: 15‘ SK Hranice, 64‘ SK Hranice – 33‘ Dohnálek, 39‘ Květák

Sovák – Krůpa Dominik (79‘ Daniel), Bětík, Novosad, Vašíček (61‘ Fárek) – Zubík, Pečiva (79‘

Kostka), Šulák – Vávra (61‘ Glamoš), Dohnálek, Květák (86‘ Orel)

Naše utkání v Hranicích bohužel přineslo 2 odlišné poločasy. V tom prvním jsme se sice

prvních 15 minut otrkávali, inkasovali branku, která nás ale nakopla k výbornému výkonu

v první pětačtyřiceti minutovce. Nejprve utekl Dohnálek, který poslal míč ke vzdálenější tyči.

Při druhé brance využil Květák svého vysokého postavení, přečetl chybnou rozehrávku

soupeře a krásně zakončil na přední tyč. Do šaten jsme tedy šli za stavu 1:2. Klukům na

utkání velmi záleželo, bojovali, ale kvalitu z prvního poločasu jsme si nedokázali přenést do

toho druhého. Míč nám uskakoval, přihrávky byly nepřesné a většinu herních situací jsme

nedokázali řešit s patřičnou odvahou. Naše bojácnost v rozehrávce vedla ke 2. gólu

domácích. Do konce utkání ještě Sovák předvedl několik výborných zákroků, a i díky jeho

skvělému výkonu v bráně jsme pořád měli šanci zvítězit. Kvalita sice ve 2. poločase zdaleka

na naší straně nebyla, ale myslím si, že tím, jak kluci se nekvalitu ve druhém poločase snažili

vyvážit bojovností, tak díky tomu byli odměněni možností střílet pokutový kop z poslední

akce utkání, kdy po straně ve vápně utekl Glamoš. Penaltu jsme ale neproměnili, a tak utkání

skončilo nerozhodným stavem 2:2. Neproměněná penalta na konci utkání nás v žádném

případě netrápila, nejvíce nás trápil náš nekvalitní výkon ve 2. poločase utkání, který byl

alespoň vyvážen bojovností a běháním.

TJ Valašské Meziříčí – FK Třinec 2:3 (1:1), sobota 30.9.2023, 12:15 hod.

Branky: 31‘ Malíř, 72‘ Krůpa – 10‘ Třinec B, 56‘ Třinec B, 82‘ Třinec B

Krůpa Jan – Novosad, Bětík (46‘ Sovák), Krůpa Dominik, Fárek (68‘ Vašíček) – Malíř (46‘

Vávra), Šulák, Pečiva (72‘ Kostka) – Květák, Zubík, Dohnálek

Festival našich neproměněných šancí, tak by se dal v krátkosti shrnout náš domácí zápas

proti soupeři z Třince. Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale paradoxně to byl Třinec, který

nás potrestal za naše nedůrazné bránění v pokutovém území. Hrozili jsme Dohnálkem a

Zubíkem, ale byl to zrovna Malíř, který zakončoval netypicky odražený míč z rohu patičkou

z malého vápna. 2. poločas pokračoval a Krůpa se krásně trefil hlavou po rohovém kopu a

srovnal na 2:2. Všechny 3 branky, které jsme během utkání dostali, byly téměř totožné.

Pramenily z našeho nedůrazného bránění okolo pokutového území a dostupování v malém

vápně, kdy jsme soupeři dávali spoustu času na rozhodnutí a zakončení. Takto jsme bohužel

dostali i třetí branku. Do konce utkání jsme si vytvořili další 3, nebo 4 velké šance, které jsme

ale bohužel neproměnili. Takových šancí, které jsme řešili zbrkle, nebo nepřesně, bylo

bohužel po celé utkání mnoho.

Radomír Kapusta

U15

1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 13:1 (4:0)

Branky: Ladislav Mikl

U14

1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 4:3 (1:2)

TJ Valašské Meziříčí - FK Jeseník 5:5 (2:1), čtvrtek 28. 9. 2023

Branky: 2x Matyáš Pajdla, Tobiáš Foltýn, Patri kKedroň, David Blažek, Matyáš Capil

FK Frýdek-Místek - TJ Valašské Meziříčí 6:0 (3:0), sobota 30. 9. 2023

U12 "B"

TJ Valašské Meziříčí - SK Rajnochovice 6:1 (1:1)

Branky: 2x Mateo Květoň, Petr Kubičný, Jakub Veverka, Damián Vrána, Ondřej Žlebek

U11

CANIS Cup 2023 Ostrava:

Canis Cup v Ostravě, kterého jsme se zúčastnili, byl kvalifikací na prosincový Memoriál Evžena Hadamczika, jeden z nejprestižnějších a nejkvalitnějších mezinárodních turnajů na Moravě, kdy účast v něm si mohl vybojovat pouze její vítěz. Pro nás představoval možnost a přímé srovnání, jestli jsme schopni konkurovat TOP mládežnickým mužstvům.

Celkem 11 mužstev, deset těžkých zápas hraných v netradičním 4+1, na malém hřišti a v extrémně krátkém čase 12 minut znamenal minimální prostor pro jakoukoliv chybu. Čekala nás velká kvalita - FK Hodonín, FC Hlučín, 1.SC Znojmo, MFK Havířov, FK Frýdek-Místek, SK Brušperk, FC Odra Petřkovice, Akademia Pilkarska Ruda Slask (POL), Sparta Brno, FK Krnov.

Do kvalifikace jsme nevstoupili špatně. V úvodním zápase proti Hodonínu (vítězi loňské kvalifikace) jsme vedli, ale soupeř vývoj utkání otočil a zvítězil. Druhý zápas s Hlučínem byl otevřený až do konce. Nastřelili jsme tři břevna a dvě tyče, soupeř odpovídal stejně a i přes celou řadu šancí na obou stranách gól nakonec nepadl. Třetí zápas proti Znojmu byl dlouho vyrovnaný, ale s pozdějším vítězem kvalifikace jsme prohráli o gól.

Dalším naším soupeřem byl Havířov, proti kterému se nám bohužel prosadit nepodařilo. Vyrovnaný zápas jsme odehráli i s Frýdkem Místkem, ale stejně jako se Znojmem i v tomto zápase jsme těsně prohráli o gól. Pak ale přišly dvě přesvědčivé vítězství. Brušperk i Petřkovice jsme vysoko porazili. Povzbuzení úspěchem jsme další zápas proti polské Ruda Slask výborně rozehráli, vedli o dvě branky, ale dvě velké individuální chyby soupeř potrestal a utkání skončilo nerozhodně.

Závěr turnaje přinesl asi náš nejkrásnější zápas. Proti Spartě Brno jsme ukázali koncentrovaný výkon, znovu odskočili do dvoubrankového vedení a i přes kontaktní branku jsme dokázali jedno z nejlepších mužstev porazit.

Poslední zápas, který nás mohl posunout do horní poloviny tabulky, jsme ale nezačali vůbec dobře. Ospalý začátek přinesl dvě branky v naší síti, velkou nervozitu a konečnou remízu jsme zachraňovali až v posledních minutách.

"Dnešek byl pro nás velkým přínosem. Kvalita byla na straně soupeřů velká a my jsme viděli, jak jsme daleko. Které věci fungují a které naopak ne. V žádném z těžkých zápasů jsme nepropadli. Kluci se přesvědčili, že soupeři pracují na úplně stejných věcech, kterým se v tréninku věnujeme i my a je jen na nás, kolik času a práce fotbalu dáme, abychom takovýchto zápasů mohli odehrát co nejvíce a posouvat se dál..." Jan Blabla, trenér

Výsledky kvalifikace:

FK Hodonín 1:3 (Topič), FC Hlučín 0:0, 1.SC Znojmo 1:2 (Topič), MFK Havířov 0:4, FK Frýdek-Místek 1:2 (Žlebek), SK Brušperk 7:0 (Topič 2x, Vrána 2x, Kanitra, Kleindorf, Hausová), FC Odra Petřkovice 7:0 (Žlebek 3x, Topič 2x, Nauš, Cahlík), Akademia Pilkarska Ruda Slask 2:2 (Kleindorf, Nauš), Sparta Brno 2:1 (Topič, Žlebek), FK Krnov 2:2 (Vrána, Topič)