Aktuální zprávy TJVM

Aktuální
 
30.7.2020 Fotbalové léto plné zápasů

Letošní rok je fotbalově trochu zvláštní. Léto v plném proudu a na valašskomeziříčském hřišti se to každý den hemží fotbalisty všech věkových kategorií v době, kdy zelené trávníky obvykle odpočívají před novou sezónou.

Sotva skončil veleúspěšný dětský fotbalový kemp, už pokračují tréninky jednotlivých týmů a v plném proudu je i „kolotoč“ přípravných zápasů. Jejich resultáty vám teď nabízíme:

muži A: V přestřelce s "hokejovým" skóre se kromě Daniše a Šimona Vrány prosadili i dva "sváteční" střelci Vozák a Žilinský. TJVM - FK Nové Sady 5:3 (3:2) 
muži B: První půle po herní převaze zasloužené vedení „Benfiky“, druhý poločas, po průtrži mračen a proti střídáním podstatně omlazenému domácímu týmu, zvládli lépe hosté. TJVM B - FC Valašské Příkazy 1:3 (1:0) 
U19: Starší dorostenci vysoko podlehli silnému soupeři ze Slovenska, v dalším zápasu ve Slezsku, po oboustranně útočné kopané a přelévání skóre, nakonec tahali za kratší konec. MŠK Púchov U19 - TJVM U19 6:1 (4:0); FK Hlučín U19 - TJVM U19 4:3 (0:1)
U17: Mladší dorostenci si vysloužili pochvalu trenéra za kvalitně sehraný mač s vítěznou tečkou. FK Hlučín U17 - TJVM U17 4:6 (3:2)
U15: Starší žáci nejprve těsně prohráli s Hanáckou Slavií, potom dostali fotbalovou lekci od soupeře z Pováží, rychle se však otřepali a spravili si chuť dvojciferným skóre na „střelnici“ v Olomouci. TJVM U15 – Hanácká Slavia Kroměříž U15 4:5 (4:3); MŠK Púchov U15 – TJVM U15 7:1 (3:0); HFK Olomouc U15 – TJVM U15 2:11 (1:4)
KS;-) více

26.5.2020 Zhodnocení podzimní části soutěžního ročníku 2019/2020

Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí, oddíl kopané má za sebou první polovinu mistrovské sezóny 2019/2020, která hráče všech kategorií nešetřila svou náročností.
Před hodnocením jednotlivých kategorií uvedeme trochu statistiky.
První podzimní zápas tohoto ročníku byl odehrán 11. 8. 2019 a poslední už 10. 11. 2019.
Celkem ve všech týmech našeho klubu hráči odehráli 179 mistrovských zápasů, ve kterých nastříleli dohromady 408 gólů. K výše uvedeným číslům o dění na hřištích je třeba přičíst nespočet přátelských zápasů, turnajů a trianglů přípravek a především velké množství tréninkových jednotek.
Každý den je možné na fotbalovém stadiónu ve Valašském Meziříčí potkat několik desítek až stovek hráčů, snažící se zdokonalovat ve hře zvané fotbal. více

26.5.2020 Benfika opět díky první půli veze domů všechny body!

FC Valašské Příkazy - TJVM B 2:3 (0:3)
branky: Vaculka, Igaz – Horáček, Černý, Woloczij
Jako přes kopírák jsou letos téměř všechny začátky zápasů v podání valašskomeziříčské „Benfiky“. Než se soupeř stihne na hřišti rozkoukat, už jeho gólman loví míč ze sítě. Nejinak tomu bylo i v neděli dopoledne ve Valašských Příkazech.
Skýpala potáhl míč po levém straně, přistrčil nabíhajícímu Horáčkovi a ten se při zakončení nemýlil – 0:1. O malou chvíli později našel Gajdušek dlouhým centrem opět nabíhajícího Skýpalu. Domácí obrana odvrátila hrozbu na roh, kterého se ujal aktivní Gajdušek. Nepovedený centr jej nemusel vůbec mrzet, na středu „malého vápna“ se nejlépe zorientoval Černý a Valmez vedl ve 4. minutě o dvě branky – 0:2. Hráči Valašských Příkazů byly jako opaření. Až od 15. minuty se hra vyrovnala a domácí začali ukazovat, že do útoku to umí. Postupné útoky využívající křídelní hráče byly stále nebezpečnější. Nejprve na povedený centr nedosáhl Vaculka, průnik Petruška zlikvidovali Švajda spolu s valašskomeziříčským brankářem a dobrý centr Karase nenašel před bránou hostů adresáta. Valašské Meziříčí však znovu zahrozilo průnikem Horáčka s Woloczijem na hranici pokutového území domácích. Dobrými zákroky se blýskl valašskomeziříčský dorostenecký stoper Němec. Ve 33. minutě si zopakovali Gajdušek se Skýpalou akci ze začátku zápasu. Zpětná přihrávka posledně jmenovaného na nabíhajícího Woloczije znamenala třetí branku v domácí síti – 0:3. Následně se před Petrnkem z ničeho nic objevil osamocený příkazský Perniš, jeho hlavička šla nad bránu. Průnik Zachrdly zastavili domácí pouze faulem. Nebezpečná hlavička z přímého volného kopu skončila těsně vedle. Poločasový výsledek mohl zkorigovat příkazský Gargulák. Míč mezi tyče však nedostal.
Nástup Valašských Příkaz do druhého dějství byl ve znamení útoku. Průnik Karase skončil bez zakončení a střela téhož hráče po rohovém kopu šla mimo. Valmez vyráběl chyby pramenící z domácího tlaku. Až v 58. minutě se přece jen valašskomeziříčské řady zkonsolidovaly a dalekonosná střela Daniše vylekala Valčíka v domácí brance. Následnou akci nevyužil ke zvýšení náskoku Horáček. Udeřilo na druhé straně - několik současných chyb Valašského Meziříčí na levé straně hřiště dovolilo domácím jednoduchý centr a Vaculka lehce snížil na 1:3. Valašské Příkazy neměl co ztratit a vyburcovaly své síly k další aktivitě. Hosté se snažili zdatně sekundovat a tak se hrál fotbal nahoru – dolů. Gól domácích na 2:3 začal autovým vhazováním v blízkosti pokutového území, obrana Valmezu zaspala a ze dvojice příkazských hráčů se nejlépe zorientoval Igaz. Z vystupňovaného tlaku vytěžili domácí dvě parádní střely, brilantními zákroky se vytáhl gólman Petrnek. V posledních minutách měli valašskomeziříčští několik nadějných brejků, bohužel s chybějící finální přihrávkou. Domácím už žádná útočná akce nevyšla a tak si Valašské Meziříčí odvezlo všechny body.
„První poločasy jsou naší silnou stránkou. Tedy alespoň to tak letos vypadá. I přes neustálou obměnu hráčů zápas od zápasu máme na podzim jednu výhodu. Všichni mladíci (loňští i letošní dorostenci) mají dobrou fyzičku a je to v utkání znát. Domácím se dnes dařila hra po křídlech a odehráli velmi dobrou druhou půli, kdy sahali po remíze.“ Karel Straka, vedoucí týmu TJVM B více

26.5.2020 Druhý poločas odvál všechny body

SK Hranice –  TJVM U17 3:2 (0:2)
branky: 19´ a 45´ Vozák, 56´ Bubela (HRA), 78´ a 85´ Koutný (HRA)
sestava TJVM: Večeřa – Horák, Nevařil (K), Kundrát, Bumbala – Bílý, Nerušil – Klanica, Veselý, Vozák – Plandor
střídali: 46´ Juřík (Bílý), 72´ Sušeň (Vozák), 74´ Vaigl (Vozák)
Zápas, který se nehodnotí vůbec jednoduše. První poločas byl jednoznačně v naší režii a vypadalo to, že jdeme pohodlně za třemi body, které nás posunou do vrchních pater tabulky. Pak ale přišel poločas druhý a ten se nám podařilo po…. na ultimum. Byli jsme všude pozdě, naše hra neměla vůbec žádný nápad, vyráběli jsme chybu za chybou a v koncovce jindy jasných gólovek jsme byli tragičtí. A tak se stalo to, co se asi stát mělo a co si domácí hráči za svoji píli zasloužili. Nezbývá nám nic jiného, než sportovně pogratulovat za dokonalý obrat, kterých se nám na podzim taky pár podařilo. Teď jsme to však byli my, kdo musí zkousnout hořkou pilulku porážky a poučit se, aby se nic podobného příště neopakovalo!
Michal Vacula - trenér U17 více

26.5.2020 Není bod, jako bod

Sobotní zápasová přehlídka našich týmů byla více než pestrá co se herních výkonů i výsledků týká.
Muži A v dopoledním zápasu v Novém Jičíně měli v první půli zaděláno na parádní výsledek. Jonáš Vrána pohotově vypíchl míč domácímu obránci a v 7. minutě jsme vedli 1:0. Když ve 30. minutě Výmola šikovně tečoval Juříčkovu střelu zpoza pokutového území za záda jičínského gólmana, bylo ještě lépe. Následná série žlutých karet vygradovala ve vyloučení jednoho z domácích hráčů a vypadalo to na lehký transport všech bodů do Valmezu. Varovným prstem nesoustředěné hře našich fotbalistů v samém závěru první půle byl roh domácích a snížení na 2:1. Nástup do druhého dějství byl ve znamení snahy o navýšení vedení. Obrovská chyba při vlastním rohu, brejk Nového Jičína přes celé hřiště a přesný lob zmrazily naděje na vítězství. Křečovitá snaha o opětovné vedení nebyla nic platná a tak pouhý bod je neúspěchem.
Muži B v převážně dorostenecké sestavě na hřišti silných Kateřinic mohli v první půli v pohodě vést. Chyběla větší rozvaha v řešení závěru akcí. Na domácí platila především rychlost mládí Valmezu. Ve druhém poločasu už bylo znát, že mnoho hráčů má v nohách ranní zápas dorostenecké divize. Domácí z prvního útoku ve druhém dějství vedli, takřka vzápětí se za naši „Benfiku“ trefil Michal Kundrát a, i přes další množství šancí na obou stranách, remízový stav se již do konce zápasu nezměnil. Penaltovou loterií vykopali pro svůj tým bonusový bod domácí.
Víkendovou dorosteneckou kopanou okomentovali naši trenéři v samostatných příspěvcích.
KS ;-) více

26.5.2020 Bleskové rozhovory - Aleš Michálek

Pokračujeme ve bleskových interview. Po „mládí A týmu“ (dorostencích) manažer klubu zalovil na opačném konci věkového spektra a požádal o pár slov velezkušenou stálici obranných řad Aleše Michálka.

Aleši, jsi (až na krátké období) stálým pilířem našeho A týmu. Mohl bys uvést pár slov o sobě?
Jmenuji se Aleš Michálek a mám „Kristova léta“. Tohle vypadá lépe než číslovka (smích). Pro ty, co se neorientují – je mi třiatřicet.
Jsem 2 roky ženatý, bydlím v Suchdole nad Odrou a do zaměstnání dojíždím do Oder. více

Stránkování

 

 

Partneři a sponzoři

 deza.png

1394093035.gif

image_2.jpg

zlínský_kraj.png

014193.png 

logo_robe.jpg

11teamssports.png

background.png

 vm5.jpg

  valassky-fotbal_logo_kulate.png

facr_logo_zjednodusene_rgb.png

 logo_mlékárna_vm.jpg

 logo_lvtrans.jpg

logo_restaurace.gif

 logo_skalka.jpg

logo_triogas_2016-01.jpg

vm2.jpg

hajdík0.png

sychrovnet.png

_asport-logo-navrh-2017_final-verze-logo.jpg

ingdop.png

agel.png

Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři
Partneři a sponzoři